O, şimdilik sadece hayal!

Sony'den, aylardır "yaptı, yapacak" dye konuşulan cep canavarı hakkında açıklama: "Yok öyle bir şey!

Daha Sony, Ericsson'u satın almadan ve yoluna Sony Ericsson markasıyla devam ederken ortaya çıkan bir prototip, şirketin Windows Phone 7'li cepler üzerinde çalıştığı iddialarını da beraberinde getirmişti. Julie kod adıyla ortaya çıkan prototip, canlı canlı Windows 7'yi çalıştıran bir cep telefonuydu.

O zamandan beri bu söylenti hiç bitmedi. Öyle ki, şirket yoluna Sony markasıyla devam etme kararı aldıktan sonra, Windows Phone 7 yerine Windows Phone 8'li bir cep telefonu serisini yakında piyasaya sürebileceği konuşulmaya başlandı. Ancak bu söylenti, görünüşe göre şimdilik gerçekleşecek gibi değil.

Sony'den Stephen Sneeden, yaptığı açıklamada Microsoft ile birlikte çalışmaya soğuk bakmadıklarını söylese de, şu an için Windows'lu bir cep telefonu yapmak konusunda herhangi bir niyetleri ve planları olmadığını söyledi. Bu açıklamayı değerlendiren uzmanlar ise, Sony'nin "bekleme" stratejisi uyguladığını söylüyor. Eğer Nokia ve HTC gibi üreticiler Windows'lu modeller ile başarılı olursa, işte o zaman Sony'nin de bu alana giriş yapması bekleniyor.

Sony'nin şu anki ilk hedefi, Android pazarında kendine iyi bir yer bulabilmek. Xperia serisi ile eski günlerine dönmeye çalışan şirket, piyasaya sürdüğü Android'li çok sayıda modele sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Hep geriden geliyor Sony. Risk alma konusunda malesef çok kötü. Piyasaya 4 çekirdekli modeller girdi, Sony daha yeni iki çekirdeğe geçti. Windows Phone başarılı olursa ve Sony ondan sonra WP pazarına girerse korkarım pastadan kendisine bir şey kalmayacak.

Bence windows lu telefon yerine kendi işletim sistemi olan bir telefon çıkartmaları daha mantıklı olur Vita OS mesela

yok 2 çekirdek, yok 4 çekirdek. arkadaşım ne yapacaksınız o kadar çok çekirdeği, nükleer tesis mi kuracaksınız? çekirdek sayısı arttıkça şarj az gidiyor bu kimsenin dikkatini çekmiyor mu? Sony hiçte geriden gelmiyor. olabileceğin en iyisini yapıyor ve eminim böyle de devam edecek. bu politikasını destekliyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir