ObjectDock ile masaüstünüzü işlevselleştirin!

Masaüstünüze yapacağınız bu şık eklemeyle çok daha kullanışlı bir Windows 8'e sahip olun!

ObjectDock ile masaüstünüzü işlevselleştirin!

Apple bilgisayarlarının karakteristik özelliklerinden bir tanesi, "dock" adı verilen, diğer programlara hızla erişmenize izin sağlayan, aynı zamanda hava durumu gibi araçlar ve klasörler sunabilen kısayol çubukları. ObjectDock ise benzer işlevi Windows'a yıllardır başarıyla getiren, hem görünüş hem de kişiselleştirme olarak üst seviye bir araç.

Windows 8 ile beraber Microsoft'un daha az önem verdiği masaüstünüzde şık bir kısayol çubuğuna sahip olmak ve onu biraz canlandırmak istiyorsanız, önce en iyi seçenekler arasında olan ObjectDock'u buradan indirmeniz gerekiyor.

Ayarlar: ObjectDock ayarları üç sekmeden oluşuyor: ObjectDock simgesi, Home ve Settings. Home bölümünde çeşitli kişiselleştirmeler yapabiliyor, Settings bölümünde ise daha derinden etkili ayarlara ulaşabiliyorsunuz. Ayarlar ekranına ulaşmak için dock üzerinde herhangi bir yere sağ tıklamanız ve Settings'e tıklamanız yeterli.

ObjectDock çubuğuna ekleyebilecekleriniz: Dock üzerinde şu üç öğeye sahip olabilirsiniz: Kısayollar, "dockletler" ve ayırıcılar. Kısayollar, sürükle-bırak yoluyla oluşturabileceğiniz herhangi bir uygulamanın kısayolu olabileceği gibi, ObjectDock içerisinden seçebileceğiniz özel kısayollar da olabilir. Docklet'ler ise çubuk üzerinden kullanabileceğiniz küçük uygulamalar (ObjectDock içerisinde hava, pil ömrü ve hatta başlat menüsü gibi çeşitli docklet'ler bulunuyor). Ayırıcılar ise simgelerinizin arasına boşluklar ekleyerek çubuğunuzu organize etmenize yardımcı oluyor.

ObjectDock, kişiselleştirmeyi sevenleri memnun edecek temalar, simgeler, "hayalet modu" gibi çok sayıda işlevle beraber geliyor ve hoş animasyonlarıyla masaüstünüzü sıkıcı olmaktan kurtarıyor.

İndirin: ObjectDock

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Mac alırız içerisine Windows kurarız, Windows yüklü bilgisayar alırız onu Mac görünümüne kavuşturmaya çalışırız, Android alırız WP8 Rom ararız, Windows8 kullanırız Başlat çubuğu koymaya çalışırız..... Ne zaman birşeyi aslı ile kullanacağız acaba. Çok merak ediyorum gerçekten. Bu haberi yapan adama da hiçbirşey demiyorum artık.

@20 Nis 2013 12:36 :-D Birde para verip IPhone görünümü katanlar var onlar ayrı

bol animasyonlu dev gibi bir başlat menüsü var zaten kısayolları orada tutmak daha mantıklı. masaüstünü kirletmeye hiç gerek yok sade ve temiz kalsın.

Gerek var mı ? Bence yok.Windows 7 ile devam.

Start8 le başlatımız var zaten. Artı metro da duruyor. Bide bunu kullanmaya kalkarsak kafamız allak bullak olacak. Xp de severek kullandım uzun yıllar. Ama artık eskide kaldı o devir.

Yıllardır kullanıyoruz zaten object - rocket dockları. Otomatik gizleme özellikleriyle Windows 7 ile güzel bi ikili (bkz. stikma icons ile daha bi güzel). Olayın win 8 ile alakası nekine ben onu anlıyamadım (:

object-dock 'ın linux taki karşılıgı cairo dock 'tır.Ve gerçekten on numaradır.Üstelik ücretsizdir.Merak edenler google amcaya sorabilir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir