OCZ'den "toplama" dizüstüler

Yüksek performanslı bellekleriyle adını duyuran OCZ, şimdi de laptoplarıyla gündemde.

OCZ'den "toplama" dizüstüler
OCZ'den oyuncular için çok özel bir laptop geliyor.

Sistemlerini overclock yapan kullanıcıların yakından tanıdığı bir marka olan OCZ, bellekler, güç kaynakları ve soğutuculardan oluşan ürünlerine dizüstü sistemleri de eklemeye hazırlanıyor. "Do-It-Yourself" (Kendin Yap) adı altında satılacak dizüstü sistemler, kullanıcısı tarafından, aynı masaüstü bir sistem gibi, ihtiyaç duyulduğunda güncellenebilir yapıda olacak.

Güncellenebilir yapıda bir dizüstü kulağa hoş gelmekle birlikte OCZ DIY Gaming Notebook'un en büyük handikabını bir oyun sisteminin en önemli parçasını oluşturan grafik adaptörünün değiştirilemeyişi oluşturuyor. İşlemci, bellek ve sabit disklerin yenilenmesinde ise herhangi bir sorun yaşanmıyor.

OCZ tarafından yapılan açıklamada sistem konfigürasyonunda 15.4 inç ekran, Intel PM965 çipset, Nvidia GeForce 8600M GT grafik çözümü, CD/DVD yazıcı gibi bileşenler bulunan modele sene sonuna doğru yeni konfigürasyon seçeneklerinin ekleneceği belirtildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

notebooklarda sistem toplaması çok güzel olur.
bence geç bile kalındı bu konuda

Ekran krtları neden değiştirilemiyor acaba laptoplarda? Bilgilendirir misiniz?

MXM protokolünü destekleyen notebookların ekran kartları değiştirilebiliyor; bilgi için mxm-upgrade sitesini inceleyebilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir