Office 15 görüntüleri kafa karıştırdı!

Microsoft tarafından yayınlanan Office 15 görüntüleri bir kez daha kafaları karıştırdı!

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 8'in Gezgin arayüzünde kullanılan Ribbon çubuğu çok tartışılsa da, ortaya çıkan kısa bir Office 15 tanıtım videosunda Ribbon göze çarpmadı. Videoda Microsoft tarafından ARM mimarisinde çalışan Windows konu alınıyor.

Videoda görüntülenen Office 15, Metro stilinde değil Windows 8'deki masaüstü sürümünde gösteriliyor. Microsoft, Office'in tablet ve masaüstünde hemen hemen aynı şekilde çalışacağını söylüyor. Office 15'in dokunmatikler ve düşük güç tüketimi için tasarlandığını vurgulayan Microsoft, paketin beklenen tüm özellikleri de sunacağını belirtiyor.

Microsoft'un önizleme videosunda Office 15'de birkaç farklılık dikkat çekiyor. Zira Office 2007'de tanıştığımız Ribbon çubuğu görünmüyor ve pencerenin başlık çubuğu da yok. Ekranın üst bölümündeki menü kategorileri ise büyük harflere sahip. Ancak, Ribbon videoda görünmüyor olsa da, Microsoft'un onu bırakma ihtimali düşük görünüyor.

Office 15'den iki ekran görüntüsü daha

Office 15'den iki ekran görüntüsü daha

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

daha office 2007 yi yeni öğrendik 2010 çıktı bu yılda sürüm 15 çıkacak yahu sunu adam gibi stabil hala getiremediniz ya ben birşey demiyorum artık..

Alıntı: "daha office 2007 yi yeni öğrendik 2010 çıktı bu yılda sürüm 15 çıkacak yahu sunu adam gibi stabil hala getiremediniz ya ben birşey demiyorum artık.."
----------------------------
Microsoft için önemli olan para kazanmanın stabil olmasıdır, programların değil.

bizim burda office 2007 yi öğretiyorlar şimdi bakıyorum 2010a gerçekten değişiklik var ama ben office 2010 un eğitimini almadımki her 2 yılda bir yeni office çıkarmak iyi birşey değil..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play