Office 2016 güncellemeler için zorlayacak

Microsoft, yeni Office 2016 için, Windows 10'da yaptığını tekrar yapacak!

  • Onur Seven
Office 2016 güncellemeler için zorlayacak

Office 2016'nın tüketiciler için 22 Eylül, kurumsal kullanıcılar için ise 1 Ekim'de hazır olacağı duyurulmuştu. Gelen haberler Microsoft'un yeni ofis paketi için Windows 10 güncelleme stratejisini benimsediğini ortaya koyuyor.

Microsoft, Windows 10'la birlikte güncelleştirmelerin otomatik olarak indirilmesini ve arka planda yüklenmesini sağladığı gibi güvenlik yamaları, düzeltmeler veya yeni özellikler getiren bu güncelleştirmeleri kullanıcıların devre dışı bırakma opsiyonunu da ortadan kaldırmıştı.

Office 2016 kurumsal müşterileri güncellemeleri Windows 10 yükseltmesine benzer şekilde Current Branch veya Current Branch for Business güncelleme modeliyle alacaklar.

Current Branch kullanıcıları yeni güncelleme ve özellikleri daha hızlı bir şekilde alabilecek. Bu müşteriler aylık döngüde güncelleme alabilecekken Current Branch for Business müşterileri ise dört ayda bir yeni güncelleme alacaklar. Geçerli bir CBB güncellemesi olmadığı aylarda da Microsoft gerektiği gibi güvenlik düzeltmelerini sunmaya devam edecek.

Microsoft, Windows işletim sisteminde olduğu gibi gelecekteki ürün güncelleştirmelerini almak için yazılımların sürekli güncel tutulmasını istiyor. Office 2016 için de benzer bir strateji uygulayacak olan şirket CB ve CBB müşterilerini güncelleştirmeleri yükleme konusunda zorlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bu adamlar cidden sorunlu, kota kullanan kullanicilarini dusunmuyorlar mi bunlar? Illa korsan mi kullandiracaksiniz kullanicilariniza?

@14 Eylül 2015 22:00 Aylık 200mb güncelleme kotanı bitirmez. Ama yine istemiyorum diyosan git open office kullan, korsan yazılım yükleme.

@14 Eylül 2015 22:00 kota tr ye özel durum

@14 Eylül 2015 22:00 Bi özellik vardı sanırım tarifeli ağlarda güncellemeyi devre dışı bırak diye öyle bir şey vardı sanırım...

Hala tarihi eser gıcık autorun virüsleri dolanıyor ortada. Her bilgisayarın güvenlik güncellemelerini almasıyla birlikte artık şu dandik virüslerden kurtulacağız en azından. Girecekse girdiğini hissettirmeyen kaliteli virüs girsin.

Korsan ne siz nede başkasına kullandırın. Yarın bi gün siz bi uygulama yazarsınız. Korsanını yaparlar sonra lara karadüşünürsünüz. Emeğe saygı gösterin. Adamlar elinden gelen herşeyi yapmaya çalışıyor.

Windows 10 hesabı yani vay...

win 10 yaptığı gibi ofistede izleme dinleme casusluk yaparsa hiçbir şirket geçmez ayrıca win 10 çıkmadan duyurulan ücretsiz kısıtlı sürüm ofis uygulamaları olacaktı onlar ne oldu ms gözünü paramı bürüdü.

Linux'un gözünü seveyim be. Olmasan durumumuz haraptı, yamyamlar pusuda çünkü. Forever Ubuntu!

Arkadaşlar MS istediği kadar uğraşsın ben update yükleyerek bilgisayarımı yavaşlatmak istemiyorum... bunu da Services.msc üzerinden Windows Update servisini kapattığımda hiç bir güncelleme bilgisayarıma kurulamıyor... Sanırım bu olaya Ofis güncelleştirmeleri de dahil olacak...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play