Office 2016'nın önizleme sürümü yayında!

Microsoft, popüler Office paketinin en son önizleme sürümünü bu kullanıcıların hizmetine sundu!

  • Zeynel A. Öztürk
Office 2016'nın önizleme sürümü yayında

Microsoft, Office 2016'nın önizleme sürümünü Windows kullanıcıları için indirmeye sundu. Bunun yanında firma, Microsoft Lync'in yerini alacak olan Skype for Business istemcisinin teknik önizleme sürümünü de duyurdu.

Office 2016'nın 2015'in ikinci yarısında piyasaya sürüleceği, daha önce duyurulmuştu. Bugünkü duyuru ise Office 2016'daki yenilikler hakkındaki bilgilerimizi artırmamızı sağladı. Bununla birlikte Microsoft, bugün yayınlanan sürümün final sürümdeki tüm işlevleri içermediğini söylüyor. Yine de Office 2016'yı deneyenler, aylık güncellemeler alacaklar, dolayısıyla bugün sahip olmadıkları yeni işlevlere zaman içinde ulaşabilecekler.

Office 2016'nın bugün yayınlanan sürümünde IT profesyonellerini ilgilendiren bir dizi geliştirme bulunuyor. Bunlar arasında Word, Excel ve PowerPoint için genişletilen Veri Kaybı Koruma (DLP), ağ üzerinde Office dağıtımlarını yönetmek üzere sunulan "tıkla ve çalıştır" işlevleri, Visio için hak yönetimi koruması ve fazlası var. Microsoft, makrolarda ve eklentilerde herhangi bir değişiklik yapmadığını söylüyor. Yani bu özelliklerden faydalanan kullanıcılar, yeni sürümde herhangi bir uyumluluk sorunu yaşamayacaklar.

Yapılan açıklamaya göre Skype'ın iş sürümünün teknik önizleme sürümü, "önümüzdeki haftalarda" indirmeye hazır olacak. Office 2016'nın önizleme sürümüyse ticari Office 365 müşterileri tarafından kullanılabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Alt yapı dışında çoğunlukla görsel güncelleştirme yapmışlar. Windows 10.sürüme hazırlık. Skype gizlilik sözleşmesine şöyle bir göz gezdirin. Daha da bir şey demiyorum :D

Ben mac icin olanını yükledim, arayüz ofis 2013 den cok daha iyi, Malesef yine ingilizce

Microsoft Office giderek daha da kötüleşiyor, giderek hantallaşıyor. Office 2003 anında açılırdı. Şimdi bekle babam bekle. Menülerde istediğini bulmak için 40 takla atıyorsun. Tam ekran görünüm de hiç kullanışlı değil. Hep tableti düşünüyorlar ama mouse + klavyeden daha iyisi çıkana kadar desktop ölmez, bunu bir türlü kavrayamadı Microsoft.

@16 Mar 2015 21:07 2007 den sonraki sürümler tırt boş yani yok bulutmuş yok şuymuş kesinlikle güncellemiycem.

Libre ofis varken para veremem şahsen.(istemediğim bulut özelliğinin dahil olması ilk soğutan tabiki)O yüzden açık kaynağa devam.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play