Office belgelerini açabilen Chrome eklentisi

Chrome artık sadece internet sitelerini açan bir tarayıcı değil! İşte tarayıcının yeni marifeti...

  • Zeynel A. Öztürk
Office belgelerini açabilen Chrome eklentisi

Chrome Beta için geliştirilen yeni bir eklenti sayesinde MS Office belgelerini tarayıcınız içinde açmanız mümkün hale geliyor.

Windows veya Mac'te Chrome'un en son beta sürümünü kullanıyorsanız, Chrome Office Viewer eklentisini şimdi yüklemeniz mümkün. Eklentinin kısıtlaması ise dosyaları sadece görüntülemenize izin vermesi. Düzenleme için dosyayı Google Drive'a yüklemeniz veya PC'nize indirip uyumlu bir program ile açmanız gerekiyor. 25MB'lık büyük boyutuyla dikkat çeken eklenti şu an Word, Excel ve PowerPoint belgelerini destekliyor.

Google mühendisi Jelte Liebrand, eklentinin Chrome'un sandbox'u içerisinde çalıştığını, bu sayede zararlı bir belgenin bilgisayarınıza virüs bulaştırmasının mümkün olmadığını söylüyor.

İndirin: Chrome Office Viewer (Chrome Beta için)

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

buna artık yorum yapma gereği bile duymuyorum :)

Chrome acik kodlu bir tqrayici ve bu nedenle her turlu zararli yazilim kolayca yuklenebiliyor. Virusler kolayca bilgisayara bulaşabiliyor. Bana gore hiz ve guvenlik bakimindan İnternet Explorer 10 cok iyi, daha fazla tarayici kurmaya gerek yok. İnternet sitesi geliştiriceilerinin buyuk cogunlugu da programlari İE'de yaziyor diye biliyorum.

@28 Nis 2013 16:21 ie de program yazmak? fena kandırılmışsın dostum.

@28 Nis 2013 16:21 Bu arkadaş çok doğru söylüyor.Bu arada adam mobil ile bağlanmış Belkide Windows Phone ,CE veya Windows Mobile'den İnternet Explorer ile yazıyor olabilir.

@28 Nis 2013 16:21 Yav hocam, halk arasında öl de kurtulalım derler ya. IEyi babanın oğlu gibi savundukça bu sözü aklıma getiriyorsun.....

@28 Nis 2013 16:21 senin zekan open source ne nedeğildir anlıyamaz... öğrende gel... asıl kapalı kaynak kodlu yazılımlara kolay bulaşır...

bunun için eklenti kurmak? beyin bedava.....

yüzyıldır olan bişe zaten

Microsoft'un ücretsiz Office Viewer'ı var.Her chrome açtığınızda arka planda çalışan bir eklentiden daha iyi.

herkeste office yüklü zaten. niye chrome a eklenti yükleyip yavaşlatayım. google bazen sapıtıyor.

Eklentisiz sandım sevindim yanıldım :-)

19:44 CSS' den bahsediyor dostum asil sen çok kötü kandırılmışsin

Gugıl grom altyazılı mkv oynatıyormuş diye duydum, ama kasayı hafif yan yatırmak gerekiyormuş.

Sen de yorum yaz