Office Web Apps, Office Online oldu!

Microsoft, çok uzun zamandır ofis paketinin özel sürümü için kullandığı ismi değiştirdi!

  • Cem Şancı
Office Web Apps, Office Online oldu!

Microsoft uzun zamandır Office yazılımlarını Office Web Apps ismi altında online olarak sunuyordu. Ancak yeterince ilgi göremediğini fark eden Microsoft nihayet bir "mantalite" değişimine gitti ve online uygulamalar için çok daha akılda kalıcı olan Office Online ismini kullanmaya başladı. Yeni tasarımı ve ara yüzüyle de Windows 8 tasarımına uyum gösteren Office Online sayesinde, artık Microsoft'un Office yazılımlarına çok daha geniş kitlelerin ulaşması bekleniyor. 

OneDrive ile de uyumlu olan yeni Office Online yaptığı isim değişikliği ile kullanıcıların aklındaki soru işaretlerini de kaldırdı. Daha önce kullanıcıların "bir yazılım indirmek ve yüklemek zorunda mıyım?" gibi sorularla kendilerine geldiklerini belirten MS yetkilileri Office Online ile insanların pratik şekilde MS Office yazılımlarını kullanabileceklerini vurguladılar.

Office Online'ı çalıştırmak için tarayıcıdan başka hiçbir şeye gerek duyulmuyor. Kullanıcılar tarayıcı üzerinde çalıştırdıkarı Office yazılımlarında oluşturdukları dosyaları bilgisayarlarına indirebiliyorlar veya OneDrive üzerinde de saklayabiliyorlar. Office Online'a, Office.com adresi üzerinden ulaşılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Okunuşu da çok kolaymış... Kolböreği vit ofis onlayn...

bence windows sürümüne göre office windows'a entegre edilip yüklü gelmeli.

@22 Şub 2014 08:25 bencede office sürümlerini windowsa gömmeliler

beleş mi ücretli mi??

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play