Office2007, Office2003'e karşı

Microsoft'un yeni gözbebeği Office 2007'nin en büyük rakibi, kendisinin eski sürümü olacak.

Microsoft'tan Chris Caposella verdiği demeçte, kullanıcıları yeni Office programı için ikna etmelerinin gerekeceğini söyledi. Office 2003'ün hala yeterli bir ofis uygulaması olduğu düşüncesinin kendilerini en çok zorlayacak nokta olduğunu belirten Caposella, kullanıcıları Office 2007'nin yenilenmiş arayüzü ve araç çubuğu ile etkilemeyi düşünüyor.

Yenilenmiş Arayüz
Daha önceden imzalanmış birtakım sözleşmeyle birlikte Office 2007'ye geçiş yapacak büyük şirketlerden ziyade, Microsoft'un ilk amacı, daha küçük firmaları bu yeni ürün için ikna edebilmek. Office 2007'nin en büyük kozu ise, yenilenmiş araç çubuğu. Yapılan birtakım araştırma sonucu, kullanıcıların en çok tıkladıkları alanlar yeni Office'in araç çubuğuna varsayılan ayarlar içinde entegre edilmiş. Bu sayede Microsoft, kullanıcıları ilk olarak "kolay erişim" sayesinde etkilemeyi düşünüyor. Microsoft eski araç çubuğundan çok farklı durmayan bu yeni görünüme, kullanıcıların çabuk ısınacağına inanıyor. Ayrıca Chris Caposella, Office 2003'ün geçerliliğini henüz yitirmediğini söyleyerek, 2003 için desteklerini de kesmeyeceklerini belirtti. Bakalım Office 2007, eski sürümünü kolay alt edebilecek mi?

Emre Aldemir

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Office 2007'nin yeni menu duzeni cok kotu olmus. Acaba cok mu ugrastilar bu kadar kotu yapabilmek icin. Oyle surekli degisen butonlar cok kullanissiz. Eski klasik menu sistemi cok rahatti. Klavye kisayollarini cok rahat kullanmaya izin veriyordu. Simdi butun kisayollari ezbere bilmek gerekiyor sanki. Bence guncellemek gereksiz. BOsuna para harcamak olur sadece. Yeni birseyler getirdigini de sanmiyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir