Ofisinizi Yanınızda Taşıyın

Çalışma ortamınızdaki kurulu düzeninizi gittiğiniz her yere taşımanız ya da orada benzerini oluşturmanız mümkün mü? Hayır diyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü GoToMyPC sanal olarak da olsa bunu size sağlıyor.

Ofisinizi Yanınızda Taşıyın (Sayfa 2)

Güvenli bağlantı ve yüksek performans ile sunulan rahatlık

SSL (Secure Sockets Layer) kullanan yüksek güvenlikteki web sayfası ve uçtan uca 128-bit’lik şifreleme kullanan sistem, ek olarak karşı taraftaki ekranı, klavye ve fareyi kilitleme ve zaman aşımında bağlantıyı kesme gibi özelliklerle de güvenliği artırıyor. Sadece karşı taraftaki bilgisayarın ekranındaki görüntüyü transfer etmesi ve bunu da sadece değişen yerleri alıp yüksek sıkıştırma oranlarıyla sıkıştırarak yollaması ile performans da oldukça yüksek oluyor. By yüzden kullanıcılar bağlantıda kopukluk ve gecikme yaşamadan rahatlıkla çalışabiliyorlar. Bunun için 56K bir modem bile minumum sınırı oluşturuyor.

Ofisinizi Yanınızda TaşıyınGoToMyPC hakkında merak edilenler

GoToMyPC tarafından desteklenen işletim sistemleri: Şu anda sistem Windows 95, 98, 2000, Me ve NT’yi destekliyor. Ama daha sonraki sürümlerin Windows CE, Mac, Linux, Solaris ve Palm için de destek sağlayacağı söyleniyor.

Oturum sırasında veri akışının güvenliği: GoToMyPC bünyesinde 128-bit’lik AES şifreleme ile geliyor. Yani ekranda görülen resimler, dosya transferleri, fare ve klavye girişleri ile sohbet metinleri iki uç nokta arasında tamamen şifrelenmiş olarak aktarılıyor. Burada kullanılan şifreleme anahtarı ise her bağlantıda tamamen farklı ve giriş kodu ile tamamen rastlantısal bir kodun karışımından oluşturuluyor. Kullanıcının bir kere tanımlayacağı giriş kodu ise hiçbir zaman kendi bilgisayarınızdan başka bir yere aktarılmıyor. Dolayısıyla da tamamen güvenli ve çözülmesi de imkansıza yakın.

Sistemi firewall üzerinden çalıştırmak: Sistemin özelleştirilmiş ve güvenli yapısı firewall’lar ile tamamen uyumlu bir biçimde çalışabiliyor ve firewall sistemi üzerinde değişiklik yapmanıza ve yeni port açmanıza gerek kalmıyor. Sadece başta size uygun seçimi yapıp yazılımı kurmak yetiyor.

30 günlük deneme seçeneğine dikkat: GoToMyPC’nin sistemi kullanıcılara tanıtmak için sunduğu 1 aylık ücretsiz deneme süresi, 60 dakikalık sürekli kullanım sonunda da doluyor. Buna dikkat etmek gerekiyor. Çünkü ücretsiz deneme bağlantısında bile kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor ve süre dolduktan sonra farkına varmadan kullanmaya devam ederseniz seçtiğiniz seçenek üzerinden kredi kartınızdan para kesilmeye başlıyor. Firma bunun nedeni olarak bağlantıda kesiklik oluşmasını engellemeyi gösteriyor. Eğer bu tür bir durumda kalmak istemiyorsanız. Henüz süre dolmadan GoToMyPC web sayfasına bağlanıp login olduktan sonra My Account bağlantısına tıklayıp buradan Billing Info altındaki Auto-Charge özelliğini kapatın. Daha sonra da isterseniz Program Ekle/Kaldır seçeneğinden programı kaldırabilirsiniz. Kaldırmadığınız taktirdeyse daha sonra istediğiniz zaman web üzerinden kapattığınız bu seçeneği aktif hale getirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yazBu konuda okuyacaklarınız
1
2
Ofisinizi Yanınızda Taşıyın (Sayfa 2)
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir