OIS işlevi Galaxy S5'e yetişmiyor!

Galaxy S5'te olacağı konuşulan pek çok yeniliği biliyoruz. Ama bu özellik, kesinlikle olmayacak!

  • Zeynel A. Öztürk
OIS işlevi Galaxy S5'e yetişmiyor!

Samsung'un önümüzdeki senenin Nisan veya Mayıs ayında tanıtılması beklenen amiral gemisi cebi Galaxy S5, optik görsel sabitleme (OIS) yeteneğine sahip olmayabilir. Bu iddianın kaynağı, Korece web sitesi ETnews.

OIS'in yokluğunun nedeni Samsung'un kamera için gerekli bileşenleri toparlayamayacak olması. Bununla birlikte ETnews'a göre 2014'ün ikinci çeyreğinde çıkacak olan tüm üst seviye Samsung cepler, titrek fotoğraf ve videoları optik görsel sabitleme işleviyle netleştirecekler.

Bu bilgiyi vermekle yetinmeyen ETnews, Galaxy S5'in özelliklerine dair iddialarda da bulundu. Buna göre Galaxy S5, 64-bit Exynos veya Snapdragon işlemci, 3GB RAM, 16 megapiksel kamera ve 4.000 mAh pille gelecek, Android 4.4 KitKat ile çalışacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bizde almayız..

Nokia Lumia 925 de 1020 De 1520 De yaptı bunlar hala G2 De var S5 De yok diyorlar :)

4.000 pil baya iyi ama samsung gibi bi firma bunu yapmaz biraz pintidir gerek gördügü kadar yapar

@02 Ara 2013 15:08 Kardeşim rakamsal olarak göz boyama bunlar.Özellikler artıkça işlemci büyüdükçe tüketimde artacak aynı oranda.Yani S3'te 2100 mAh batarya 4.8 inch 1280x720 piksel çözünürlükte HD ekran,Galaxy S4'te 2600 mAh batarya 5 inch 1920x1080 piksel Full HD ekran var özellikler gelişmiş batarya bir öncekinden fazla ama kullanım süreleri yaklaşık olarak aynı.Çözünürlük ve işlemci artıkça güç tüketimi de arttıgında batarya kapasitesini mecburen arttırıyorlar.S5 minimum 5 inch ekran daha yüksek çözünürlük ve işlemci ile geleceği için tüketim S4'ten daha fazla olacak.Yani 4000 mAh batarya olsa bile bir günü zor çıkaracak.Tecrübelerime ve bu işteki bilgime güvenerek bunları söylüyorum.İnşallah bu sefer yanılırım da uzun ömre sahip bataryalı bir telefon çıkarda rahat rahat kullanırız.

nokia onu 1,5 yıl önce yaptı canım.

htc one yetiyor oıs işlevine

s5 efsane olacak demedi demeyim. apple'ın kafasına bu sefer tam vuracak...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost