Okul katliamlarının hassasiyeti sürüyor

Apple uygun bulmadığı yazılımları, oyunları iStore'dan kaldırıyor. İşte en son yasaklanan oyun...

Özellikle Amerika'da benzer olaylardan korkuluyor
Zombie School'da zombiye dönüşen okul arkadaşlarınızı öldürüyorsunuz

Retarded Arts'ın geliştirdiği Zombie School adlı oyun Apple iStore'dan kaldırıldı. Yapımcı oyunu: "Zombie School okul katliamlarını özendirmiyor; insanları korumak için zombileri yok etmeyi destekliyor." diyerek savundu. Zaten savunma neden kaldırıldığını da özetliyor. Bazı oyuncular, oyunun içeriğini zararlı bulduğu için Apple da oyunu yasakladı. Apple oyuna ne olduğunu soran e-postalara da hemen cevap vermedi.

İşte tartışmalı oyunun tanımı: "Kampüsünüzdeki herkes zombi virüsü yüzünden zombiye dönüştü! Kaçacak mısınız yoksa savaşacak mı? Destekçileriniz size bir kula yaptı. Zombileri öldürmeye ok ve yayla başlayın, ilerledikçe el bombaları ve başkasilahlar alabilirsiniz."

İşin komik tarafı, Retarded Arts'ın hazırladığı bir önceki oyunda oyuncunun okul arkadaşlarını değil ama Wall Street bankerlerini öldürmesi. Zombie School, bu fikir reddedilince firmanın yeni oyunu olmuş ve ilk başta onaydan geçmiş! Bu arada Apple iStore'da silahla değil ama dokunmatik ekranda parmakla sıkarak banker öldürülen bir oyun olan Squash the $treet'in satıldığını da belirtelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

kesinlikle doğru bi karar

yasaklanması saçma, alt tarafı anime oyun. Doom 3 veya call of duty 5 teki gibi detaylı grafikler yokki. Bu oyunu oynadıktan sonra da dur ben arkadaşlarımı bir öldürüp geleyim diyen birinin de çıkacağını sanmıyorum. İnşallah oyun cydia üzerinden dağıtılır.

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Özellikle Amerika'da benzer olaylardan korkuluyor
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir