OLED ekranlı iPhone 7'yi unutun!

Apple, LCD'den göz alıcı siyahlara sahip OLED ekranlara geçerse bu, iPhone 7'ye yetişecek mi?

  • Zeynel A. Öztürk
OLED ekranlı iPhone 7'yi unutun!

Apple'ın iPhone'ların ekranında LCD ekranları bir kenara bırakıp, daha derin siyahlara sahip OLED ekranlara geçeceğine dair güçlü dedikodular bir süredir yapılıyor. Ancak yeni iddialar, bunun o kadar çabuk olmayabileceğini söylüyor.

Japonya merkezli firma Nikkei Asian Review'a göre Apple'ın ekran sağlayıcıları, OLED ekranlara 2018'den itibaren yapılacak geçiş hakkında bilgilendirilmiş durumdalar. LG bu ekranlar üzerinde çalışmalara başlamış olsa da, dünya çapındaki iPhone talebine yetişmesi zor görünüyor. Rapor, bu nedenle iPhone'un bir LCD ekranlı, bir de OLED ekranlı iki sürümünün olabileceğini söylüyor.

OLED ekranlı iPhone'lar için ikinci ekran sağlayıcısının Samsung olma ihtimali var. Seçenekler arasında Apple'ın şu anki LCD sağlayıcıları olan Sharp ve Japan Display de bulunuyor. Apple'ın OLED ekranlarda aşması gereken önemli bir sorun ise bu ekranların zaman içinde eski performansını kaybettiğinin söylenmesi. Firma, söylenene göre bu sorunu çözmek üzere üreticilerle görüşmelere başlamış bulunuyor.

Değişikliklerin yapılacağı tarih 2018 olarak göründüğündeni bir sonraki iPhone'un yine LCD ekranla gelme ihtimali yüksek. Bu nedenle Apple, iPhone 7'de LCD ekranın renk isabetini, kontrast oranını artırmaya çalışacağı düşünülüyor. Yani son dedikodulara göre önümüzdeki sene OLED ekranlı iPhone 7'ler için çok fazla heveslenmemekte fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

her zamanki gibi kendin uydur kendin hayal kırıklığına uğra olayları

Şu anda hastaneye kaldırılıyorum! Olamaz böyle bir şey üzüntüden ölmek üzereyim. Aman tanrım nasıl olur bu? Bu teknoloji bağımlılığı çok fena bir şey millet cidden "manyak".

OLED ekranlı iPhone 7'ler için değil 7S ler için heveslenin ,millete s yutturmanın kırk değişik yolunu buluyor nasılsa apple,büyük bir beceri..

Apple oled ekranlarda ki performans kaybı problemini çözmeden kullanmaz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play