Olmayan şeye 335 bin dolar verir misiniz?

Gerçekte varolmayan bir şeye 335 bin dolar verir miydiniz? İnanılmaz ama bu adam verdi. İşte o şey!

  • Gökay Özbudak

Bir hafta kadar önce, internetten oynanan bilimkurgu oyunu Entropia Universe'de bir kulüp 335 bin dolara alıcı buldu. İçerisinde yedi bio-dom, bir stadyum, bir gece kulübü, bir alışveriş merkezi olan bu dev binayı kimin ve en önemlisi ne için aldığı büyük merak konusu olmuştu. Forbes bu kişiyi araştırdı ve buldu, işte 35 yaşındaki Boston'da ikamet eden Yan Panasjuk'un yalnızca internette bulunan bir yere 335 bin dolar vermesinin nedeni;

"Sinema ilk defa bulunduğunda, birçok kişi buradan kimsenin para kazanamayacağını söylemişti. Ancak son baktığımda Avatar 2.7 milyar dolar kazanç sağlamıştı. En son örnekler ise MTV ve internet. İşte sanal evren de bu zincirlerin yeni halkası, şimdi yine birçok kişi aynı şeyleri söylüyor ama sanal gayri menkul de, eğlence dünyasının en iyilerinden biri olacak."

Bu oyuna haftada 10 ila 20 saatini ayıran Panasjuk, normalde yaptığı yazılım geliştirme işinin zamanını düşürüp, bu oyuna haftada 40 ila 60 saat ayırmayı düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

adam akıllı

bu işten para kazanacaksa neden olmasın?

Fakirlikle açlıkla boğuşan onca insan varken bu tip yatırımları yapmak gerçekten akıllıca(!) Biz insanoğlu gerçekten şaka gibiyiz.

breh breh breh...gel bizim evi satayım o paraya...:)

İşte böyleleri yüzünden millet açlıktan ölüyor.Ver gariblere hastalara millet iyileşsin doysun.

para kazanacak demekki :D

Adamın neresi akıllı ya... Lütfen arkadaşlar paranızı bu adam gibi gereksiz yere harcamayın da fakir fukaraya yardım edin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play