Olta saldırısını en iyi engelleyen tarayıcı o

Google'ın tarayıcısı Chrome, bu alanda da rakiplerini geridebırakmayı başardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Olta saldırısını en iyi engelleyen tarayıcı Chrome

En sık rastlanan saldırılardan biri olan olta saldırısını engellemede en başarılı web tarayıcısı hangisi? NSS Labs'ın araştırma sonuçlarına göre bu konuda en başarılı tarayıcı, Google Chrome.

NSS'nin raporuna göre 10 günlük test döneminde Chrome 21, olta saldırılarının yüzde 94'ünü engelleyebilmiş. Internet Explorer 10, yüzde 92 engelleme oranına sahipken Safari 5 saldırıların yüzde 91'ini, Firefox 15 ise yüzde 90'ını engelleyebilmiş.

Testte web tarayıcıları birbirlerine oldukça yakın sonuçlar aldığından, NSS'ye göre bir başka faktöre, "sosyal mühendislik ile üretilmiş zararlıları engelleme yeteneklerine" dikkat etmemiz gerekiyor. Bu alandaki bir araştırma ise Internet Explorer 10'un yüzde 99.1 zararlı engelleme oranıyla birinci olduğunu gösteriyor. Chrome, yüzde 70.4 ile ikinci sırada yer alırken, Firefox ve Safari sadece yüzde 4 engelleme oranı ile çok gerilerdeler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

2 ayrı kategoride 2 ayrı birinci çıkmış olta saldırısı testinde chrome ie10 a %2 lik bir fark atmış ANCAK 2. testte ie10 chromeye %28 fark atmış bir galip varsa bu kesinlikle ie10 olmalıydı fakat başlıkta chrome ye yer verilmiş

google earth download etme de hatta flash güncelemede bile gizlilenmiş chrome yükleme seçeneği hazır seçili halde millete habersiz chrome yükletiyorlar bu yüzden kaç kere yanlışlıkla bana chrome yüklettiler hemde bilgisayarımda zaten kurulu olan chrome tarayıcı olmasına rağmen! böyle üçkağıtla bende büyük başarılara imza atarım!

Chrome her konuda işimi en iyi gördüğüm web tarayıcısı ve kullanımını tavsiye ediyorum

ie9 gerçekten iyi ama bi chrome değil

@03 Ara 2012 14:54 Windows 7'lere ie10 yüklenebiliyor, haberin olsun.

IE, Chrome ve Firefox yüklü bende aktif olarak kullandığım Firefox'tur.. Firefox'dan asla vazgecmem, bu tip karşılaştırmalara inanma salaklığını göstermem, Firefox IE ve Chrome gibi güclü bir kurum olsaydı oda bu tip analiz şirketlerinde 1. olurdu, yani parayı basan birinci bağımsız kurum g. ayağı.. hadi hepsini gectim Güvenlik ve Opera listede bile yok hastırın ordan :)

Maxthon denemeyen arkadaşlar çok şey kaçırıyor olabilirler. Ayrıca 10" Android tabletler için HD sürümü de ayrı bir güzellik. Mutlaka deneyin.

Ben İnternet Explorer'den başkasını bilmem...

@_chorme sucks '!

firefox dan chrome a geçtim iyiki geçmişim operada kullandım chrome en iyisi daha seri daha sade

metro arayüzünde ki IE 10 u gördükten ve alıştıktan sonra diğer tarayıcılar çöpün çöpü kalıyor ne yazık ki....

Opera niye teste alınmamış. Tüm dünyada %2 küsürlerde kullanım oranı olan bir tarayacı. Olmaz ama...

yapma şakir atma şakir pc kullanıcılşarını görme hakir:D ne atmışlar be. ie neymişde biz kıymetini bilememişiz..

chorme sucks '!

NSS denilen firma micro desteklidir, ve micronun ürünlerine itinayla yağ çekilir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play