Ölüm tarihinize doğru geri sayan saat!

Bu ilginç saat, sahip olduğu "geri sayım" özelliği ile hayatınızı değiştirebilir!

Ölüm tarihinize doğru geri sayan saat!

Dünya üzerindeki hayatın nasıl oluştuğu, çok tartışılan, hala gizemini koruyan bir konu. Ancak üzerinde yaşadığımız dünyayı bir gün hepimizin terk edeceği, bir gerçek.

Her şeyin geçici olduğunu hatırlamak, bazen endişelerden kurtulup, hedefimize daha iyi odaklanmamızı, daha fazla risk almamızı sağlayabilir. Death Watch adındaki ürün ise coğrafi konumunuz, yaşınız ve hayatınıza dair bazı ek bilgiler yardımıyla öleceğiniz yılı yaklaşık olarak hesaplıyor. Saat, "öleceğiniz" tarihe doğru yıl yıl, saniye saniye geri sayarak, kolunuza her baktığınızda dünyada bir misafir olduğunuzu size hatırlatıyor. Saat elbette şu anki saati de söylüyor; aksi halde böyle bir saati takmamak için fazlasıyla nedenimiz olurdu.

Silikon kayışa sahip saat, beyaz ve siyah renk seçenekleriyle 81 dolara satışa sunuluyor. Yaşadığınızın sıkça farkına varmak istiyorsanız, yorumlamanıza bağlı olarak bu korkunç veya müthiş saati Firebox'tan sipariş edebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ıyyyyyy psikolojim bozulurdu heralde ben böyle iyiyim almıyım sağolun.

öleceğimiz zamanı nereden biliyor onu anlamadım

@16 Eyl 2014 22:22 yukarıda nasıl bildiği yazılı.tabiiki saati saatine bilemez ama zaman dolduğunda en azından tırtlamış olursun :)

@16 Eyl 2014 22:22 bulunduğunuz bölgenin ortalama yaşam sürelerinden

Kimin ne zaman öleceğini sadece yüce Allah bilebilir.

Aslında iyi olur korkunun ecele faydası yok sonuçta:)

kanka saat durmuş ben şimdi ölümsüz mü oldum ?

Allah (cc) dışında kimse ölüm bilmez, bu kadar basit.

zamanında ölümü unutmamak hep hatırlamak için sarığı, kavuğu kefenden olanlar (padişag alim) şimdi olsa kesin bu saati alırlardı

Tobe tobe kafayi yerim ya ben

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir