Ölümsüzlüğün sırrını bulmuş!

Ölümsüzlüğün formülünü bulduğunu iddia ediyor! Bakın insanlar nasıl ölümsüz olacakmış...

"Ölümsüzlüğün sırrını buldum!"
Konstantin Rasin ölümsüzlüğün sırrını bulduğunu iddia ediyor

ABD'de yaşayan Ukraynalı tıp profesörü Konstantin Rasin'in, kendi geliştirdiği atom çekirdeği yapımı teorisi ile insan ölümsüzlüğünün önünü açtığı öne sürüldü.

Ukrayna'daki 'UNIAN Ajansı' Ukraynalı bilim adamının biyosibernetik alanındaki çalışmasının, beynin fonksiyonlarını yitiren parçalarının yerine protez yerleştirilmesine imkan tanıdığına ilişkin iddiayı yayımladı.

Prof. Rasin, "Biyosibernetik alanındaki son teknoloji sayesinde, çok yakında beynin farklı parçalarının yerlerine protez takılabilecek" iddiasında bulunurken ölen insanların kişiliklerinin kopyalanmasını sağlayacak sensörlerin yapımının da mümkün olduğunu savundu.

Rasin "Artık kimse buna fantezi ya da masal gözüyle bakmıyor. Bu, gerçek" diye konuştu.

Aslına bakılırsa bilim dünyası ölümsüzlüğün formülünü uzun süredir arıyor. Daha önce yine bir Ukraynalı tıp profesörü Genadiv Apasaneko ölümsüzlüğün formülünü deneyecekleri bir proje geliştirdiklerini açıklamıştı.

Apasaneko ve ekibi buldukları ilacın genç insanlarda yaşlanmaya engel olacağını 70 yaşındakileri ise 40 yaşlarına geri götüreceğini iddia etmişti.

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 50 Yorum

açıkcası ben böyle bir şey olacağını pek düşünmüyorum. orada kişilik kopyalanacağı yazılmış eğer yanlış anlamadıysam kişilik kopyalayaıp klon gibi bir şey yapacaklar böyle de ne anlamı var ki. insanın ruhu göçmüş. kişiliği kopyalasan ne yazar

şöyle düşünelim. Elimizde bir tişört var. Yırtılan her parçasına yama yapıyoruz. Bu böyle devam ediyor. En sonunda ne oluyor? Ortaya çok farklı bir giysi çıkıyor. Olay ile alakası nedir? Söylüyeyim. Insan beyninin bir kaç parçasını protez yaptık. E sonrası ne olacak? Insan benliğini yitirmez mi? Insan İNSAN olmaktan çıkmaz mi? o dedikleri protez takılabilir. Ama bi yere kadar. Gerisi şimdilik imkansız. Belkide sonsuza kadar imkansız.

"RuH" Olmadan benden bir et parçasıdır... Onlar uğraşsınlar :)

aynen katılıyorum...

İyi de dünyanın da bi kapasitesi var, sığmaz ki :D

her canlı ölümü tadacaktır.Ölümsüzlük diye bişey olamaz.İnsanlar doğar yaşar ve ölür.İnandırıcı gelmedi bana.

Bana pek dopru gelmedi..
Insan vucudu yıpranmaya el verişli kaza vs gibi durumlarda ne olacak soruları var vs... ki şayet yaradılış'a aykırı

Ayrıca arkadaşım bunu yapmaya niyetli insanlar zaten ruh'a inanmazlar.

aslında lokmann hekimin bulduğuna rivayet ediliyor ama sonra şişe ve formül köprüde düşüyor ölümsüzlük bnce yok ama sağlıklı yaşamak var sağlıklık 80 yıl yaşamak sağlıksız ölümsüz yaşamaktan iyidir...:);)

izafi bir konu mesela tabanca mermisi için ölümsüzlüğü kurşun geçirmez yelek ile sağlayabilirsiniz ama tüfek mermisi yada kafaya isabet eden kurşunla yine ölürsünüz.
korunmuş yüksek kulelerde olsanız bile ölüm sizi bulacaktır.

Herseyin sonu vardır. Ölümsüzlük İ-M-K-A-N-S-I-Z.

* Resimlerle: "O anı" yakalayan müthiş kareler!

* Video: Çok özel bir reklam filmi!

Bunların haberle alakası nedir acaba?

ölümsüzlüğü buldum şahitlerim var:D:D

bilim de bi yere kadar insanlar uçamaz ama bu adam uçmus
sadece insan hayatını doğumdan ölene kadar daha verimli geçirmesinin
mümkün olacağına inanıyorum

Gribi tedavi ettiler de sıra buna geldi peh...

imkansiz yapilmasi mümkün bisey degil bence..

her canlı ölümü tadacaktır.Ölümsüzlük diye bişey olamaz.İnsanlar doğar yaşar ve ölür.İnandırıcı gelmedi bana.

Evet her insan ölümü tadacaktır ama neden kıyaamet gününe kadar yaşamak mümkün olmasın?

Şimdi ölüm olmasa bu dünya hangi birimize yeter? Ölümcül hastalıklardan inim inim inleyenler ölüm ile kurtulur. Hem ölüm yeni bir başlangıçtır... İnsan ölümsüz olsa bu dünyanın sonsuza kadar duracağını kim söyledi...

ahiret vaar ne kadar yasarsan hesabın o kadar uzun olur bizler cok yasamak istemiyoruz ihtiyarlığın zorlukları çok fazla insan 50 den sonra artık hayat çok zorlaşıyor bari yapacaklarsa vampir modeli gibi genç falan yapsınlar..

her canlı ölümü tadacaktır.Ölümsüzlük diye bişey olamaz.İnsanlar doğar yaşar ve ölür.İnandırıcı gelmedi bana.

Evet her insan ölümü tadacaktır ama neden kıyaamet gününe kadar yaşamak mümkün olmasın?

Her nefis ölümü tadacaktır
Kaderin önüne değil bilim kralı gelse durduramaz

İnsanın ölümsüz olması birşey ifade etmiyor, bu (h.d:yalan) dünyanın sonsuza kadar duracağı ne malum...

Mesele şu ((((((((((((((((( Her Nefis Ölümü Tadacaktır...))))))))))))))))

Dini safsatları unutursanız mğmkğn, çünkü her canlının gnomunda doğal uzun zamanı yazar.

Hurafeyle bu haberi yorumlamayınız.

bu dünyada o kadar çok günah işleniyor ki herkes doğal olarak ölmemenin ve dolayısı ile hesap vermemenin peşinde.hepsi hayal tabii.

Yamada yapsan yine öleceksin yine öleceksin ancak yaşama süresi uzatılabilir.
Bknz: Bo'nun yüzü ;)

bulsalar bile ölmeyi tercih ederim eninde sonunda kıyamet kopacak.ALLAH isterse ne yaparlarsa yapsınlar yine ölürler.

vay be demek bunuda yaptılar

Kabristan kapısına çevirdiniz yorum alanını hayırsızlar :) Burda yorum yapıyorsunuz ama bayramda gittiniz mi ölmüşlerinizin ruhuna bir Fatiha okumaya?

Kardeşim bir allahın kulu da iyi olur, Allah razı olsun adam ömrümüzü uzatmaya çalışıyor, Allah ona uzun ömür versin dememiş. Uzun ömürde hayırlı işler yaparız dememiş.

her şeyin çaresi vardır ama ölümün yoktur.Hepimiz gireceğiz o toprağa kaçış yok

Benim anlamadığım adamlar ölümsüzlüğe çare buluyorlar fakat kanserin çaresi hala yok. Çok enteresan değil mi. Yoksa bu haberde bilişim dünyasının magazin haberlerinden mi.:)

Ya herkese belli bir ömür biçilmiş,bunuda isterse Allah uzatıp kısaltır,insanın buna gücü nasıl yetecek ki?Ölüm vakti gelen ne bir saniye geç ne bir saniye fazla ölür.

Şu formül çıksın burda böyle hacı hoca gibi konuşanlar ön saflarda yer alır ölmemek için şu dünyada insanın başına ne gelirse hacıdan hocadan geliR :D

Ne yapacan çok yaşayıp Dünyaya kazıkmı çakacan

Herkes bir gün ölümü tadacaktır... ÖLÜMSÜZLÜK İMKANSIZ BİRŞEY!!

Şu formül çıksın burda böyle hacı hoca gibi konuşanlar ön saflarda yer alır ölmemek için şu dünyada insanın başına ne gelirse hacıdan hocadan geliR :D

Çok doğru söylemişsin arkadaşım. Üniversitedeyken deprem olduğunda evden ışık hızıyla ilk kaçanlar kendilerini dindar sayan arkadaşlardı. Ölümden çok kortktukları için ölmemek uğruna her şeyi yaparlar ama sorunca tam terini savunurlar. Maneviyata önem veriri gibi konuşurlar, en maddeci onlardır. Ki ölümsüzlük eninde sonunda olacaktır, belki on yıl, belki bin yıl sonra... Önemli olan benim ömrümün buna yetmesi. Ben yok olduktan sonra bir anlamı kalmıyor.

İnsanın kafası gövdesinden ayrıldıgında yaşayabilecekmi ! Aman Allahım ! Yoksa Aman Tanrım mı Demem Gerekıyordu ? Öleceksiniz bunlar boş işler Bizim kitabımızda her canlı ölümü tadacak yazıyor er yada geç

işte dini bulaştırmadan hiç bir iş yapamadığımız için ukraynalı adamlar buluyor bunları biz değil... ve biz geri kalıyoruz onlar değil... tebrik ederim herkesi devam edin böyle...

hadi beyne protez taktın vücutta bi sürü organ var birbirine bağlı çalışan onları ne yapacaksın. kalp dursa beyne kan gitmese beyni kavanoza koyupta mı yaşatacaksın. reklam kokan hareketler bunlar. ayrıca o kadar uzun yaşamak insanı sıkar be:D

İnsanlar sonsuza kadar yaşamayı buldular diyelim ama bu sefer de kendileri intihar ederler çünkü yaşam artık sıkar onları böyle formüller keşfedeceklerine hayatlarını dolu dolu yaşasınlar biraz laboratuvar havası değil açık havayı koklasınlar!

ya kardesim 1000 sene yasasan ne olacak anlamiyorum ,kaldiki nuh peygamber bu kadar uzun sure yasamistir ama geriye gemiden baska bisey birakmamistir..bu olumsuzluk senaryolari yillardir soylenir durur..mantik olarak kabul edilebilir fakat takdir edilen sey olacaktir geriside bos sozden ibrettir o kadar.....

Kafamıza kurşun sıkarlarsa ne olacak? :)

kolpa bunlar:) yolda giderken araba çarparsa ne olacak ölümsüzlük :D

ecel diye birşey var. mutlaka başına birşey gelir

kardeşim zaten insanlar ölümsüz olacak ahirette neye eğraşıyorlar zaten ölümsüz sayılırız.

Bu ölümsüzlüğü bulsanız ne olacak ki.İnsan bir süre sonra yaşamaktan bıkmıyor mu.Dünyada kazık kalsan ne olacak.Şahsen ben bir an önce hesaba çekilimde yoluma gideyim diye bakıyorum.Cennete düşersek zaten orada içimizdeki tüm sıkıntılardan kurtulacakmışız.

Abd bulursa ilk icraatları ölümsüz asker projesine start vermek olur.İşleri güçleri kan ve gözyaşı.Biz huzurlu olalım da varsın dünya yamgın yerine dönsün önemli değil.Allahtan katil bush gittide,Hüseyin başkan geldi.Nobelide aldı başı bağlandı.Savaş açmaz kimseye.

ALINTI :
işte dini bulaştırmadan hiç bir iş yapamadığımız için ukraynalı adamlar buluyor bunları biz değil... ve biz geri kalıyoruz onlar değil... tebrik ederim herkesi devam edin böyle...

CEVAP:
İşe dini karıştırmaktan söz ederken bu dünyaya Allaha ibadet için geldiğimizi ve gerçek hayatımızın Ahiret olduğunu unutmamak ve Allahın buyruklarına göre yaşamak zorundalığımızı bilmek lazım. Cevabına gelince bi bakıma haklısın kendince fakat, yapılacak buluşlar keşifler ve gelişmeler de kitaba uygun olduğu sürece gelişiriz. nitekim Osmanlı zamanında yapılan gelişmelere bakabilirsin. Kısaca Yüce Kitabımız Kur-an ı yorumlayarak gelişmek bu dünyada yapacağımız en büyük sevaplardan birisidir. Canı veren Allah ve ALANDA Allah olacaktır. Bizi sonsuza kadar yaşayalım diye değil test için bu dünyaya koydu kardeşim.

aslında lokmann hekimin bulduğuna rivayet ediliyor ama sonra şişe ve formül köprüde düşüyor ölümsüzlük bnce yok ama sağlıklı yaşamak var sağlıklık 80 yıl yaşamak sağlıksız ölümsüz yaşamaktan iyidir...:);)

hala daha dünyaya test diyenler var..bu nasıl bir kafa yapısıdır.açıp incelemek lazim

İnsan varolduğundan beridir, hep dünyada ölümsüzlüğü aramıştır. Aramasının sebebi dünya hayatına gönül vermesinden kaynaklanış olmasından kaynaklanır. Bu tip alt-yapı düşüncesi ise "dünyada çok şeyler kazanıp başka bir yere bu başarılarını götürememek" korkusu veyahutta "başka yerde ve düzende başka başarılar elde edemeyeceği" korkusundan başlamıştır. Oldukça karamsar bakılan ölümsüzlük, öncelikle yöneticilerin ve mali yönden güüçlü insanların eline geçeceğine göre bunlar satılacaktır. Bu gerek askerlere, gerek zengin insanlara formül,ilaç,ameliyat....vs (artık her ne yaparlarsa) bu şekilde insanların ömrünün sınırsızlaştırılmasını sağlayacağı ile bu korkulardan tamamen uzaklaşma umudu içindeler.

Her ne kadar dış ülkelerde bunu yapabilme umudu veya yakınlığı varsada onların inanmadığı "Kıyamet" kelimesinin manası onların bu korkularını tazelemiyor. Çünkü onlar kıyamete inanmadığı için "kıyamet olmayacak" gibi bir düşünceye kapıldıkları doğru olmaktadır.

Ölümsüzlüğü en çok arayan insan ise hayatından çok mutlu olan insanlardan başka kişiler değillerdir. İntihar etmek üzere olan bir kişiye istedikleri kadar ölümsüzlük versinler.... Yinede kişiye ızdıraptan başka bişey vermeyecektir...

İnsanoğlunun her zaman 1 şeye korkusu vardı. Oda ölmektir. Hiçbir korku filminde "ölme korkusu,kan, şiddet...vs" olmadan 1 korku filmi olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü insanlar zaten bunlardan korkuyor, başka hiçbirşeyden değil. Hastanelerde yaşam savaşı veren insanlar dahil çoğu insan halen hayata bağlandığından dolayı "sağlıklı olsam şunları yapardım" gibisinden hayal kurmaktan öte gidemezler.

Aynı şekilde yaşlı insanlarımızın "yeniden evlenmek, yeniden para sahibi olmak, yeniden gençliğini yaşamak..." gibisinden hayalleri olması bunun 1 gerçeğidir.

Kısacası bu konu anlatmakla bitmediği gibi, bana kalırsa en iyi çözüm kısa yoldan en iyi hesabı verebilmektir. Çünkü uzun hayat, uzun hesap doğurur ve uzun ödemesi çıkar.

Tek çare, doğayı bozmayalım...

(Uzun yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, uzun olduğundan dolayı özür dilerim)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play