Olympus Camedia C-8080 Wide Zoom

EISA(European Image and Sound Association) tarafından 2004-2005 Yılı En İyi Dijital Kamera Ödülünü alan Olympus C-8080Wide Zoom geliştirilmiş teknik özellikleri ve 8.0 MP çözünürlüğü ile yeni nesil fotoğraf makinelerinin öncülerinden.

Beyaz Bilgisayar tarafından piyasaya sunulan Olympus C-8080 WZ, 8.0 Mega Piksel yüksek çözünürlüğünün yanısıra yüksek düzey optik sistemiyle de göz dolduruyor.CCD sensörden maksimum performans almak için tasarlanmış 5x geniş açı zoom lensi sayesinde (35 mm’de 28-140 mm’ye denk gelmektedir) gerçekten hayranlık uyandıracak yüksek çözünürlük ve kalitede fotoğraflar çekmek mümkün.

Olympus C-8080 ile 3264x2448 formatında RAW,TIFF ve JPEG formatlarında resim çekebilir, 320x240 çözünürlüğünde Quicktime sesli video kayıt yapabilirsiniz. Video çekim süreleri makinedeki belleğin kapasitesine bağlı olarak değişiyor. 32 MB xD Picture Card ile gelen makinenin belleğini yine xD Picture Card ya da Compact Flash Card Type I/II Bellek ile 512MB’a kadar yada IBM’in Microdrive teknolojisi sayesinde 4GB’a kadar yükseltmek mümkün.

3 saniye gibi kısa bir sürede açılan ve çekime hazır hale gelen Olympus C-8080 makro çekim meraklıları için normal ve super olmak üzere iki ayrı makro çekim modu sunuyor. 20 ile 90 derece arasında eğim verilebilen 1.8 inç 240.000 piksel Sunshine LCD ekran güneş ışığı altında netliği kaybetmeden çekim yapmaya olanak veriyor.

USB 2.0 bağlantısına ve özel kompakt magnezyum alaşım kasaya sahip olan Camedia 8080 Wide Zoom ile keskinlik, kontrast, doygunluk ayarlarını ve croplama gibi işlemleri fotoğrafları PC’ye aktarmadan, doğrudan fotoğraf makinesi üzerinden yapmak mümkün. Olympus’un tüm modelleri gibi 8080’de Picture Bridge standardına sahip olup bu sayede yine PC’ye gerek kalmadan kameradan yazıcıya doğrudan baskı alınabiliyor.

Doğa dostu lityum ion pil ile çalışan C 8080 Wide Zoom , ücretsiz ve tam sürüm Camedia Master 4.2 yazılımı ile birlikte gelmekte. Bu yazılım sayesinde çektiğiniz pozlarda değişiklik yapabilir, takvim, kartpostallar hazırlayabilir, vesikalik boyutunda çıktı alabilirsiniz.

Dar mekanlarda geniş açılı fotoğraf çekmeye imkan veren Olympus C-8080 , isteğe bağlı olarak sonradan eklenebilecek harici flaş, lens dönüştürme adaptörü, geniş açı ve tele objektif lens adaptörü ile profesyonel kullanıcıların isteğini rahatlıkla karşılayacak donanımdadır. Ayrıca su altı kasası sayesinde su altında 40 metreye kadar fotoğraf çekimine olanak verir. 50 ile 400 arasında değişebilen geniş ISO seçeneğine sahip Olympus 8080’in odak ayarları manuel ya da otomatik olarak yapmak mümkün.

EISA 2004-2005 En İyi Dijital Kamera Ödülü sahibi Olympus C8080 Wide Zoom, tüm bu özellikleri ile en titiz fotoğrafçının bile isteklerini rahatlıkla karşılayacak Olmypus teknolojisinin en güzel örneklerinden biridir.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play