NIS 2009 kullanıcılara ne vaadediyor?

Norton Internet Security 2009'a ilk bakış: Acaba bu sefer Norton vaat ettiklerini başarabildi mi?

Norton Yardım & Destek

NIS 2009'un destek hizmeti de oldukça dikkat çekici. One-Click Support servisi, ücretsiz olarak kullanıcıları Norton'dan bir teknisyene bağlıyor. Ancak bu servisten faydalanmadan önce Flash güncellemesi yapmanız gerekiyor.

Symantec, one-click ile ücretsiz e-mail ve konuşma desteğini sunmasının yanında telefon ile de teknisyenlerle görüşülebiliyor.Bu yardım kanalları gerek yazılımın kurulum esnasında gerek başka herhangi bir noktada her zaman kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda.

Phishing saldırılarına karşı da etkili bir koruma sağlayan NIS 2009'da eğer bir phishing saldırısı NIS tarafından algılanmazsa, Symantec LiveUpdate ile en güncel virüs veritabanını sisteme yükleyerek sistemin tamamını taramadan geçirdikten sonra zararlı görülen dosyaların hepsini kaldırmaya çalışır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 55 Yorum

Reklam kokan hareketler bunlar.. Bilinçli kullanıcılar neyin iyi neyin kötü olduğunun farkındalar...

norton mu? aman o da neymiş ki pört!

Symantec bu sefer başarmış

Kaspersky derim, başka birşey demem.....

norton benden uzak dursun,kaspersky kullanıyorum,gayet de güzel.

Kesin gene bir eksik bulunur merak etmeyin nod32'den şaşmayın...

nod32 den şaşmam ne pc yi kasıyor ne de virüslere geçit veriyor

norton çok şükür başadı.....

Bilgisayarıma norton yükleyeceğime virus yüklerim daha iyi

norton çok kaliteli bir program yav hala norton 2008 i illegal kullanım için ne key var ne serial kaspersky ın yeni sürümü çıktığı gün etraf key kaynıyor:D mükemmel deneme sürümünü denicem:)

11 senelik profesyonel bilgisayar kullanıcısıyım;
Defalarca Norton ürününü kullandım, Norton un yüklendiği ve çökmeyen tek bir sistem hatırlamıyorum. en az 30 defa farklı bilgisayarda kullanmışımdır ve tümü işe yaramaz hale geldi.
* sistemi inanılmaz geriyor bunu 8 yılda düzeltemediler şimdi de düzelttiklerini sanmam.
* Norton da unistal demek format demektir. sistemden temiz olarak kaldırmak imkansıza yakın.
* En Eski Excell macro virüslerine karşı bile etkisiz vs.vs.
Bence en iyi antivirüs kullanılmayandır. 3-4 senedir hiç bir antivirüs yazılımı kullanmıyorum senede 1 format işimi görüyor.

nortonun gecmisi pek parlak degil gelecegininde parlak olacagını sanmıyorum piyasaya cıksın bakalım ,, kullanıldıktan sonra yorumlar ne yonde olacak.. bir cok programlarda yine sorun cıkarır..

Norton önce eski dertlerinden kurtulmalı. Avast! bile daha profesyonelce çalışıyor :)

kardeş ben n0d32 bilirim en iyiside
o..bence

ben nod32 (eset smart ) ve kaspersky dan vazgeçmem

Norton denilince aklıma direk su goruntu gelıyor,omuzlarına yük binmis bir bilgisayar kullanıcısı ve cıldırtıcı sekılde yavaslamıs isletim sistemi...

beta sürümünü kullandım full scan yaptım ama daha 300.000inci dosya da yanıt vermiyor dedi hiç bir pencere açılmadı kapanmadı pc nin kapat tuşuna basıyorum tık yok:)pc yi güç düğmesinden kapattım:)))

:=)) yorumlarda herkez symantec kötülemiş nortonun yanında ne nod32 nede avast gelebilir bence her yerde evet eskiden (2007) den önce maknayı çok yavaşlatıyordu ama 2007 gelen değişikliklerle program çok daha verimli çalışıyor 3-4 virüs çeşidinde 7 ye yakın program denedim bi norton sorunumu çözdü birde kasperksy bence denemelisiniz derim

Geçen yıl bu habere çok benzeyen bir haberden etkilenip 5 yıl kadar aradan sonra bir daha denemeye karar verdiğim, daha aynı gün bir virüs paketinin bilgisayarıma inmesine müdahale etmeyen, akabinde hiçbirini tanımayıp her birinin çalışmasına müsade eden görüp görebileceğimiz en gereksiz güvenlik yazılımı. Bilgisayarı kasmasına gelince, kendisi dev bir spy a benzemektedir bundan olsa gerek.

Bir diğer konu kimi beceriksiz yazılımlar gibi sistemden kendini kaldıramayacak kadar beceriksizdir, bunun için kimi zaman kendi uninstall aracını kullanmanız gerekebilir.

Birçok dizüstü bilgisayarda yüklü olarak gelmesi ve kurtarma cd lerine de entegre edilmiş olması ayrıca çileden çıkaran bir konudur. Sanane kardeşim kullanmıyorum, kullanmayacam.

Kendi beden ve ruh sağlığına önem vermeyen arkadaşların denemesinde sakınca yoktur .)

NIS 2008 kullanıyorum, NIS2009 u betayı da denedim. CHIP'e şunu bildirmek isterim, Kimlik güvenliği Firefox 3 de çalışıyor. Performans, sıkıştırılmış dosyada virüs bilgileri çok iyi.

avira premium security suite 8.1 tek geçerim. herkesin denemesini mutlaka öneriyorum. symantec security ve kaspersky security bilgisayarı kastır allah kastır. nod32 smart security trojan ve spylarda zayıf kalıyor. avg hem zayıf hem kastırıyor. panda security demeye gerek yok herkes biliyor nasıl kastırdığını. antivir premium security deneyin ve görün...

en iyisi bitdefender sonra kaspersky

ama kaç gb veriyi 2 saatte tarıyor. ona bakarsan bitdefender da 2 mb veriyi 0.01 saniyede tarıyor. rakamlar muallakta kalmış. bu reklam amaçlı haberi hiç beğenmedim. norton dünyada bir numara falan değil. norton dünyada nal topluyor. hepsini denedim, en iyisi bitdefender, sonra kaspersky. gerisi yalan

Bu taramalarda bilgisayar denen kasar anlamıyorum.Ellerinde o kada r imkan var ama adam akıllı bir yazılım yapamıyorlar.Çok beceriksiz hepsi.Boş bu yazılımların hepsi ama hepsi boş.Windows da boş.

Hepsi, sömürmek için bizi.İşe yaramaz.Boş.Buna inanın %100.

paran varsa symantec endpoint protection alacaksın geniş çaplı kullanım,ağ desteği,tam server koruma ::teşekkürler
::::::::::ömürlük pc kullnıcısıyım diyebilirim®::::::::::::
piyasadaki tüm güvenlikler testimden geçmiştir
birincisi tabiiki ""symantec®""®

Siz Google, Yahoo ve diğer dünya devlerinin kullandığı, www.antivirus.com yazdığınızda bile karşınıza gelen Trend Micro'dan bihabersiniz galiba. Deneyin ve ne Norton ne Kaspersky; bunu ondan sonra tartışın. Tüm programlar içinde en az kastıran güvenlik paketi. Firewall, antivirüs, antispam, v.s. All in one ürün. Üstelik de maliyeti diğerlerinin sadece antivirüse istedikleri kadar. Makinamı hiç kastırmasın diyorsanız NOD32 kullanın, ama onunda varlığı yokluğu bir. Ne kadar başarılı bilen bilir.

BİR NUMARA BİTDEFENDER

Kaspersky ı tek geçerim.

Abicim Norton Antivirus 2003 kullanın pcyi kasmaz 2009la aynı güncellemelere sahip kullanın işte yaw.

Yazılımlar arasında tercih yapmak çok zor gibi görünüyor. KIS 2009 b.454 kullanıyorum.

KIS 2007 kullananlar ilk başta arayüzüne alışamayabilir çünkü firewall özelliğini yazılım denetimi adı altında bir araya getirmişler önce yadırgadım ama daha sonra çok kullanışlı olduğunu fark ettim.

1 senelik lisansım 1,5 ay sonra bitecek bu kargaşa arasında nod smart security almayı düşündüm ama firewall özelliğini hiç beğenmedim.

En son kullandığım norton versiyonu yanılmıyorsam 2002'idi. Yollarımı kesin söylüyorum bu yazılım ile ayırdım yazılımın fiyatı gerçekten hiç hak ettemediği kadar fazla :p

Birden düşündüm dedim ki kendi kendime ya arkadaş bir seneye yakındır KasperSky kullanıyorsun başın bir kere bile olsa belaya girdimi ?

Neyse ki hayır :D

Öyleyse Kaspersky'e devam !!!!

Max_Real Qnx

arkadaşlar eğer bilgisayarınız fii rarihinden kalma değilse kaspersky çok kasmaz ben uzun zamandır kullanıyorum öyle anlatılanlar gibi bir kasılma yaşamadım
ne norton ne nod 32 en iyisi kaspersky

Kaspersky'ın en beğendiğim özelliği exit fonksiyonunun olması. Yani istemediğim zaman Kaspersky'ı tamamen kapatabiliyorum. Çoğu antivirüs programında olmayan bir özellik. Ayrıca Norton'un yeni versiyonunda olan bazı dosyaları taramadan geçirmeyerek hız arttırma çabasını riskli buluyorum. Beklenmeyen bir dosya türüne yerleşebilen bir virüs türü başımızı çok ağrıtabilir bu durumda. Mesela geçenlerde mp3 dosyalarına kendini gizleyen yeni bir virüs türü çıkmıştı. Norton çalışanları daha iyi bir program yapamadıklarından böyle kolaya kaçan bir çözüm bulmuşlar kafalarınca. Kötü yazılım mühendisliği yani. Ben kendim 2. sınıfta okuyan bir bilgisayar mühendisiyim ve böyle bir mantıkla program yazmak yetersizlikten ileri gelir diye düşünüyorum. Kendim yıllardır Kaspersky kullanıyorum ve çok mutluyum. Başım hiç ağrımadı. Ayrıca Kaspersk'ın önceden virüslenmiş bilgisayarlar üzerindeki performansıda bence çok iyi. Bitdefender ve benzeri virüs programlarınıda yeni versiyonları çıktıkça deneme amaçlı kurar ve kullanırım. Biddefender da sağlam koruma sağlıyor ama Kaspersky'a göre daha karmaşık bir arayüze sahip ve daha fazla kaynak tüketiyor. Nod hakkında fazla bilgim yok bu sefer onu denicem ve buradan yorumlarımı paylaşıcam.

Olcay Ertaş

norton mu aman uzak dur kardeşim kaspersky beni yeterince mutlu ediyor.

arkadaşlar eset smart security kullanıyorum. celeron makinem var ve hiç kasmıyor. yanına ad aware 2008 iyi gidiyor.şimdiye kadar sistemimde bir sıkıntı yaşamadım. antivir premium security sistemimi fazla kasıyor sanırım kaspersky de aynı oranda kasacak.

en iyi antivirüs kaspersky

Kasmada üstüne yok iğrenç bir program
F-secure u hiçbirine değişmem

anti vira sorunsuz problemsiz calistigini bile anlamiyorsuz NIS e gelince ne kadar guclu makineniz olursa olsun bir yavaslama hissedersiniz.bunun yaninda ucretli olmasida cabasi.

nortonun sistemi kastığı doğru ama iyi koruma sağlıyor. nortonun yanına spyware ve benzeri casus yazılımlara karşı bir program koyarsanız rahat edersiniz. Ancak bilgisayarınız zaten yavaşsa ve çalışamayacak durumda iseniz yüklemeyiniz

Arkadaşlar denemeden kötülemek son derece yanlış derim. Son çıkan programları hemen denerim. Virtual PC'de sonra kendi makinama kurarım. NIS 2008'i kurdum (kendi makinama) pek menmun kalmadım. NIS her versiyonunu denedim. Son versiyonlarının tamamı makinayı kasıyor. Ancak Norton 360'ı şu anda deniyorum süper diyorum. Mutlaka denemelisiniz. Şimdi NIS 2009 betayıda Virtual Pc'de denemeye başlıyorum.

Arkadaşlar denemeden kötülemek son derece yanlış derim. Son çıkan programları hemen denerim. Virtual PC'de sonra kendi makinama kurarım. NIS 2008'i kurdum (kendi makinama) pek menmun kalmadım. NIS her versiyonunu denedim. Son versiyonlarının tamamı makinayı kasıyor. Ancak Norton 360'ı şu anda deniyorum süper diyorum. Mutlaka denemelisiniz. Şimdi NIS 2009 betayıda Virtual Pc'de denemeye başlıyorum.

Denedim ve bu fiyata bu ürün alınmaz derim. Kis 2009 gerçekten bir harika ve bu ürünün yarı fiyatına, özelliklede yazılımlardaki bug'ları bulup yeni versiyonlarını önermesi bir harika !!!

Max_Real Qnx

Norton çok kötü bir üne sahipti. Bunu yok etmek istemiş. 2009 versiyonuyla oldukça hızlı ve hafif bir antivirüs yaratmış... Ama adı bir kere çıkmış 9a inmez 8e. :) Norton deyince millet kaçıyor. :)

NIS 2009 iyi ,norton 2007 ve 2008 de iyiydi,deneyin,norton iyidir,fakat pc de iyi olmalı.

norton kesinlikle harika diğer virüs koruma programlarından farklı pcyi yavaşlatıyor ama iyide koruyor ben tavsiye ederim

gerçekten hızlı koruma aktifken bile oyunları kasmıyor belki ramlerin fazla olmasındandır yinede çok iyi sistemde varmı yokmu belli değil ?

512 Ram kullanıyorum sistemimde NIS 2009 yüklü ve en ufak bir kasma olayı yok. Programın calıstığını hissetmiyorum bile. Firewall'i cok harika ve net hızını asla düşürmüyor. Hafif ve kusursuza yakın diyebilirim. Arayüzüde güzel. Symantec bu sefer turnanın gözünden vurdu :) Tavsiye ederim.

güvenliğini test etmek istiyorsanız en dalın bazı ortamlara kontrol edin ne işe yarıyor?

Kaçanların hepsi makinasında bunu kullanıyor!

iyi birşey sizden çok iyi bir pc istiyor yani baba bana çok iyi bir pc aldır dedirtiyor....Babanız ne yapsın yani sponsorunuz!

bende bana pc ni yenile demeyenleri beğeniyorum.Tavsiyeler de bulunuyor ama yine de burada çalışırım diyeni tercih ediyorum.Size bunu kullanın demeyeceğim ve tavsiyede de bulunmayacağım.Hoş görülüsünü bulmak denemek size kalmış.PC imde kurulu olanlara göre bunu tercih ediyorum diyorum ama adını vermiyorum.Sizin kinde ne var bilmiyorum ama bunu tercih etmeniz imkansız.

nod kullandım makine çöktü norton bu sefer tamamdır nortonla kaldığımız yerden devam edelim :)

nortonun her versiyonunu denedim bilgisayarım kasım kasım kasıldı ama bu sefer dumurlardayım aviranın silemedigi virüsü cart diye bulması ve sitemime agırlık getirmememsi bu versiyonda beni şaşkınlıklara ugrattı diyebilirim norton bu sfer başarmıs be kardeşim yigidi öldür hakkını yeme

benim pc casper üstüne tuş var ona basınca slient mode ye geçiyor birdaha basınca normal mode yani bana program falan gerekmıyorr yupi

Avira AntiVir'e kıyasla çok sistem kaynağı yiyor, öyle de olması gerekiyor aslında. Bugün NIS 2010 yükledim Win7 Ultimate 64 Bit'te ve açılış hızı ile masaüstü öğelerinin gelmesi çok gecikmeye başladı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir