Önbelleği temizleyin, sorunları çözün!

Android'li cihazınızda bir uygulama sorun çıkarttığında, deneyeceğiniz ilk şey bu olsun!

Önbelleği temizleyin, Android sorunlarını çözün!

Akıllı telefonlar, başında oturduğumuz PC'lerden çok geri kalan cihazlar değiller. Kilitlenmeler, sorunlar, yavaşlamalar aynı bilgisayarlarda olduğu gibi telefonunuzda da oluşabiliyor.

Android'li telefonunuzda bir uygulama aniden düzgün çalışmamaya başladıysa, uygulama önbelleklerini temizlemek işe yarayabilir. Bunu yapmak için telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın ve Uygulamalar öğesini bulun. Açılan listede sorun çıkaran uygulamayı bulun (önce ekranı sağa veya sola sürükleyerek "İndirilen" veya "Çalışan" bölümlerine geçmeniz gerekebilir).

Uygulamanın üzerine dokunduktan sonra sizi birtakım teknik detayların yer aldığı "Uygulama bilgileri" ekranı karşılayacak. Biraz aşağı kaydırın ve Önbellek kısmına gelin, ardından Önbelleği temizle düğmesine basın. Şimdi sorunlu uygulamayı tekrar açmayı deneyin ve sorunun ortadan kalkıp kalkmadığına bakın.

Sorun çözülmediyse tekrar Uygulama bilgileri ekranına gidin ve bu sefer hem Verileri temizle düğmesine, hem de Önbelleği temizle düğmelerine basın. Dikkat edin, bu işlem, uygulama içerisine kaydettiğiniz verileri silecektir. Bu da sorunu çözmezse son olarak uygulamayı tamamen kaldırıp, baştan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ayarlar menüsünden girip uygulamayı aramak yerine menüye girer elimi uygulama üstünde biraz beklettikten sonra sağ üsten uygulama bilgilerine girerim.

yani sürekli bunu uygulasınlar

androidi allah kahretsin.

Android candır

Basit sorunlar ios ölüm ekranı iyiki yok

işte bu gibi saçmalıklar yüzünden iyi ki ios kullanıyorum. plase olarak da kötünün iyisi olarak windows phone düşünebilirim....

Ölüm ekranimız yokya gerisi hikaye

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir