Ondan daha akıllısını görmediniz...

Gördüğünüz tüm akıllı telefonları unutun... Daha önce hiçbiri bu telefon kadar akıllı olamadı...

  • Ertuğrul Süngü
Ondan daha akıllısını görmediniz...
Cihazın herhangi bir çıkış tarihi bulunmuyor

Günümüzde hızla gelişen akıllı telefonlar, neredeyse her isteğimizi karşılar duruma geldiler. Başta internet kullanımı olmak üzere, kullanıcısına birçok özellik sunan akıllı telefonlar daha ne kadar gelişebilirler?

New York'ta yaşayan tasarımcı Julius Tarng'a göre bu telefonlar düşündüğümüzden çok daha farklı bir yönde ve şekilde geliştirilebilirler. Bir makineden daha çok bir insana benzeyen bir telefon düşünün; işte Tarng'ın teknoloji dünyasına açıklamaya çalıştığı tam olarak bu... Modai ismini verdiği konsept cihaz doğrudan kullanıcısının davranışlarına ayak uydurmaya çalışıyor ve kendisini farklı ortamlara adapte edebiliyor.

Örneğin evde mi yoksa işte mi olduğunuzu kendiliğinden anlayacak ve ekranı aracılığıyla o anda en çok işinize yarayacak programları listeleyecek. Ayrıca birçok bölge tarama işlemi de yapabilecek olan Modai, bir otobüs durağında bekliyorken o duraktan geçen otobüsleri ve kalkış saatlerini bildireceği gibi aynı zamanda civarda bulunan lokantaların menülerine de göz atmanızı sağlayacak.

Zaman içerisinde düzenli olarak yaptığımız hareketleri hafızasına kayıt edecek olan Modai, bu sayede kötü alışkanlıklarımızı da yok etmemize yardımcı olacak. Örneğin eğer bir alarm kurup, gerekli vakitte uyanamadıysak, cihaz bir sonraki alarmı kendisi, birkaç dakika önceye kuracak.

Şimdilik sadece bir fikir olan Modai, bakalım yakın gelecekte gerçeğe dönüşebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bende yeni telefon çıktı zannettim :D

Ben de hayal edetim yazayım birşeyler.Böyle olmaz ki.Önce yapsınlar böyle bir ürün ortaya koysunlar siz de bu başlıkla böyle bir haber yapın.Ama haberin başlığı okuyucuyu yanıltıyor.Okuyucuyu yanıltan başlıklarla haber yapan tüm siteleri bir süre sonra takip etmemeye başlıyorum.Çünkü bu hoş birşey değil.

Adam amerikalı telefon da tam 007 işi nede olsa amerikan dünyası sinemadan ibaret ve hayal gücü geniş arkadaş yapsında görelim öyle hayalle olmuyor...

amerikalı düşünür sadece düşünür bizde haber olur düşünüyorum neyse bızım neyımıze düşünmek

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play