OnDrive da olmadı; sıradaki gelsin...

Microsoft'a bir isim şoku daha! Popüler hizmetin yeni ismi de hedef tahtasına çıkmaktan kurtulamadı!

OnDrive da olmadı; sıradaki gelsin...

Microsoft'un online veri depolama servisi baş ağrıtmaya devam ediyor.

SkyDrive ismiyle çıkış yapan bulut depolama çözümü, İngiltere'deki Sky televizyonunun mahkemeye başvurması üzerine, bu ismini değiştirmek zorunda kalmıştı. Microsoft sadece İngiltere'de değişikliğe gitmek yerine, tüm servisin imini OneDrive olarak değiştirdi.

Ancak ne var ki dertleri bitmedi. One.com sitesinin sahipleri şimdi Microsoft'a isim hakkı ihlali nedeniyle dava açıp açmamak üzere teilf hakları uzmanları ile görüşüyorlar. Sorunun asıl noktasını ise One.com'un da kendi bulut depolama servisine sahip olması ve OneDrive isminin onların servisi ile karışıklık yaratması. Dolayısıyla mahkemenin One.com lehine karar vermesi büyük olasılık olarak görülüyor.

Görünen o ki, Microsoft'un ya iyi bir marka müdürü ile çalışması gerekiyor, ya da milyar dolarlık Skydrive (OneDrive) hizmetine doğru bir isim bulana kadar "deneme yanılma" yöntemine devam etmesi...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

MicrosoftDrive yapın gitsin işte :)

cloudrive olsun

İsim önerisi p.cdrive :D kimse dava açmaz telif hakkı olmaz :D

Microsoft'ta Microsoft Drive kullansın o zaman

yok artık ya

Microsoft Drive yapsınlar olsun bitsin.

Elimde tam Microsoft'a göre bir isim var. Hiçbir yerde kullanılmamış, şsiz bir isim! İsterlerse, onlara satabilirim. Ayrıca tüm ürünlerine de ayrı ayrı global eşsiz isimler tasarlayabilirim... <Cleverman>

MSDrive yapsalar ya :)

MCloud yapsın.

MS Drive :D saçma oldu

MicroDrive yapyınsar

WinDrive en guzeli

aman cokmu zor bir isim bulma bea

O zaman herkes şirketine adam akıllı bir isim alsın. Sözlükte en çok kullanılan kelimelerden şirket ismi yapıyorsun ondan sonra benim adımı başkası kullanıyor deyip dava açıyorsun. Sokakta "one" diyen insanlara da dava açsınlar o zaman. Hatta "One Minuite"e bile dava açabilirler. İsim hakkı sonuçta. :)

Van münüt drive olsun :)

SkyDrive'dı ismi sonuçta "birleşik" yazılıyordu yani tek kelimeydi, davayı kaybetmeleri saçma sadece Sky değildi. Ona bakılırsa bu zamanda ne isim koyarsa koysunlar hep değişecek çünkü günümüze her kelimeyle bir şirket ismi var herkes dava açacak, hiç sevmesemde Microsoft'a haksızlık olmuş.

Bulut depolamayla özdeşleşen en güzel ismi de (SkyDrive) vakti zamanında Microsoft almış ama bir İngiliz TV kanalı da "Sky" ismini kullanıyor diye değiştirmek zorunda kalmaları saçma. Neden bSkyb İzmir'den yıllardır yayın yapan Sky TV kanalıyla uğraşmıyorda Microsoft'la uğraşıyor acaba?

microsoft drive güzel oldu harbi diyorum beyler yakışdı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir