OneDrive için imza kampanyası başladı!

Kullanıcılar, Microsoft'u bu sert kararından döndürmek için imza kampanyası bile başlattılar!

  • Onur Seven
OneDrive için imza kampanyası başladı

Microsoft geçtiğimiz günlerde Office 365 üyelerine artık sınırsız OneDrive alanı sunmayacağını, ücretsiz depolama miktarını da 15GB'tan 5GB'a düşüreceğini açıklamıştı. Ancak şirketin bu kararından herkes memnun değil ve bazı kullanıcılar dosyalarını başka yere taşımaya karar verirken, diğerleri de Microsoft'u, bu kararından döndürmek için ikna etmeye çalışıyorlar.

Change.org üzerinde yayınlanan bir dilekçe, Microsoft'un bu yeni yaklaşımında değişlik yaparak kullanıcılara ücretsiz 15GB depolama alanı sunmaya devam etmesini sağlamayı amaçlıyor. Yayınlanan açık mektupta, kötüye kullanım gerekçesiyle sınırsız depolama seçeneğinin sonlandırılması yeterince adil bulunurken, şirketin tüm müşterilerini cezalandırma yoluna gitmesi eleştiriliyor.

Bildiride ayrıca OneDrive'ın 100GB, 200GB planlarıyla birlikte 15GB bonus seçeneğini koruması ve Office aboneleri için 2TB'lık limiti dikkate alması isteniyor. Kampanya haberimizin yayına hazırlanma aşamasında 7.500 imzaya oldukça yakındı.

Microsoft'un müşterilerin sesini dinleyerek ürün portföyünü onların ihtiyaçlarına uyarlamak için istekli olması şirketi bir çıkmaza sürükleyebilir. Bu bağlamda kararından dönüp dönmeyeceği şimdiden merak konusu olan yazılım devini önümüzdeki aylarda oldukça inişli ve çıkışlı yolların beklediği söylenebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

En iyisi 2 TB lık harici HDD almak galiba. Mecburen.

@06 Kasım 2015 21:17 Kesinlikle. Hem de verileriniz güvende olur. Tabi bu iş için üretilen ürünlerden alırsanız.

Bir bulut sürücüsünü 5 GB ile sınırlamak hiçbir şeye yaramaz aksine kullanıcılar OneDrive'dan diğer bulut sürücülerine geçmeye başlar.

5GB komik bir rakam. Bence OneDrive kapanacak. Onun yerine Microsoft'a en yakın isim olan DropBox kullanılacak. Belki DropBox'ı satın alacak.

@06 Kasım 2015 22:23 DropBox kullanımına geçmesi normal olur. Zaten Microsoft da CIA'e bilgi yolluyordu DropBox'ın da yakın zamanda aynısını yaptığı haberlerini unutmadık.Yani aynı işi yaptıkları için anlaşmaları daha kolay olacaktır.

Taşınabilir hard disk alın. Hem güvenli hem hızlı hemde internet olmadığı zamanda dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Alan 5 GB'a dustukten sonra Google Drive'a gectim. Cok da umrumdaydi, Microsoft kaybeder.

Microsoft küstahça davranıyor. Önce geniş bir sunum ile kullanıcı çekip sonra bir bahane ile alanı daraltıyor. Kullanıyordum fakat bundan sonra hesabımdakileri Google Drive'a aktardım. Artık bu konuda Google'a geçiş yaptım. Microsoft kullanıcı sayısı yakalayıp şimdi bu şekilde davranarak daha çok kullanıcı kaybeder. Adam gibi yaptıkları OneDrive'ı da böylece öldürmüş oldular.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play