OnePlus 5 Hız Testi, 8 GB RAM'in Farkını Ortaya Koydu

OnePlus 5'in 6 GB RAM'li modeli ile 8 GB RAM'li modeli arasındaki hız farkı, bu testte ortaya çıktı!

  • Ali Ruhi Öztürk
OnePlus 5 Hız Testi, 8 GB RAM'in Farkını Ortaya Koydu

Timmers EM1 YouTube kanalının gerçekleştirdiği yeni testte, OnePlus 5'in 6 GB ve 8 GB RAM modelleri bir birleriyle yarıştı. Testte, iki telefonda aynı anda bir çok uygulama açılıp kapatılıyor ve aradaki hız farkı ortaya gözleniyor.

Daha en baştan az da olsa geride kalan 6 GB modeli ile 8 GB modelinin arasındaki fark, test ilerledikçe daha belirgin hale geliyor. Videoya kendiniz de bir göz atabilirsiniz:

OnePlus 5 6GB RAM vs OnePlus 5 8GB RAM - Speed Test! (4K)OnePlus 5 6GB RAM vs OnePlus 5 8GB RAM - Speed Test! (4K)
OnePlus 5 6gb Ram vs OnePlus 5 8gb Ram speed test comparison! Will the 2 extra gigs of RAM make a huge difference? Buy the OnePlus 5 here... Amazon US: OnePlus: Subscribe! (it's free!): Gear to make this video: Panasonic G85 Camera Amazon link: Maono Lav Mic Amazon link: -or- Rode VideoMicro Mic Amazon link: Follow me for more tech and car stuff: Instagram @timmers_em1: Twitter @timmers_em1:

Tahmin edebileceğiniz gibi, 6 GB model, 8 GB modelden önce ön-bellek kapasitesine ulaşıyor, bu da uygulamaların daha önce hiç başlatılmamış gibi davranmasına sebep oluyor.

Peki, bu test 8 GB modelin daha üstün olduğu anlamına mı geliyor? Tabii ki evet, ancak aradaki fark ancak çok büyük değil. İki cihaz bir birine oldukça yakın performans sunuyor, ama yine de 8 GB RAM modeli, uygulamalar arasında geçiş yaparken ve bir çok uygulamayı aynı anda çalıştırırken daha iyi performans sergiliyor.

Bazı kullanıcılar için bu performans artışı fiyat farkına değse de, bir çok kullanıcı 60$ daha fazla ödemek istemeyebilir (539$ vs 479$).

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play