OnePlus One'ın OxygenOS'u indirmeye hazır!

OnePlus'ın Cyanogen'den kurtulmak için geliştirdiği işletim sistemi, resmi olarak kullanıma sunuldu!

OnePlus One'ın OxygenOS'u indirmeye hazır!

OxygenOS'u denemek isteyen OnePlus kullanıcıları, artık ROM'un final sürümünü indirip cihazlarına kurabiliyorlar.

Cyanogen'e bağımlılığını azaltmak isteyen OnePlus, 2014'ün sonlarında kendi Lollipop tabanlı ROM'unu geliştireceğini duyurmuştu. OnePlus'a göre OxygenOS, parmak hareketleri, ek kişiselleştirme seçenekleri ve üzerinde birkaç ayar yapılmış hızlı ayar çubuğu dışında "stok" Android Lollipop'a oldukça yakın bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar, OnePlus'ın web sitesinden indirilebilen Feedback uygulaması sayesinde ROM'da karşılaşabilecekleri sorunları bildirebiliyorlar.

Cyanogen ile çalışan OnePlus One'lar, şu an için OxygenOS'a yükseltme işlevi sunmuyorlar, ancak firma bir çözüm üzerinde çalışmakta olduğunu söylüyor. OxygenOS'a geçmek isteyenlerin şu an depolama alanını sıfırlayıp, yani uygulamaları ve uygulama verilerini silip OxygenOS'u baştan yüklemeleri gerekiyor.

OnePlus One sahibiyseniz, 705MB'lık ROM dosyasını buradan indirebilir ve aynı sayfadaki talimatları izleyerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

cyanogen normal androide bağımlı olmak istemiyor one plus cyanogena bağımlı olmak istemiyor dallas gibi oldu. Bi andoidden bakalım kaç tane daha sistem çıkaracaklar. -ysr.olg-

Denemek lazım.

Ne lan bu android linuxa bağlı androide 10 tane os bağlı

aşk ı memnuya döndü olay arkadaş kimin kime noluyor

Tam bir fiyasko oldu bu rom. 3 kez ertelemelerine rağmen hiçbir yenilik sunmadığı gibi eksiği de çok. Zamana ihtiyacı var. Tabi firmanın ilk romu olduğu için hoş karşılamak lazım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir