OnePlus'ın USB dönüştürücü kablosu için şok!

Bir Google mühendisi, kullanıcıları bu USB dönüştürücü kabloyu kullanmamaları konusunda uyardı!

  • Onur Seven
OnePlus'ın USB dönüştürücü kablosu için şok!

OnePlus'ın standart dışı dirençler kullandığı USB Type-C'den Type-A'ya dönüştürme kablosunun, bağlı olduğu aksesuarlara zarar verebileceği açıklandı.

Google'ın Pixel ekibinde görev alan donanım mühendisi Benson Leung, OnePlus'ın mevcut USB Tip-C kablo ve adaptörü için bir araştırma yaptığını ve USB aksesuarlara zarar verebilecek, standart olmayan dirençlerle karşılaştığı ifade ediliyor. Benson, Google+ gönderisinde Chromebook Pixel veya yeni USB konektör standardı ile hızlı şarj özelliğine sahip Nexus akıllı telefonlarda bu kabloların kullanılmaması konusunda uyarıda bulundu. Bu haberden kısa bir süre sonra ise Reddit üyeleri uyum durumu ile birlikte tüm bu kabloların listesini sunan ortak bir elektronik tablo oluşturdular.

Yukarıda bahsi geçen OnePlus kablosunda 3A tanıtıcı direnç kullanılması nedeniyle, hızlı şarj destekleyen akıllı telefonlar, tabletler veya dizüstü bilgisayarlar ile kullanıldığında taşınabilir güç kaynakları, şarj cihazları ve USB hub üzerinde hasara neden olabiliyor.

OnePlus 2 hızlı şarj desteklemediği için bu durum onun için herhangi bir risk teşkil etmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

USB-C = proplem herşeyi tek giriş üzerinden çalıştırmaya kalarsanız işe böyle olur tek amaçları malıyeti düşürmek koyun dizüstüne 4-5tane usb3.1 ama olurmu tek giriş olmalı kulanıcıya ek masraf çıkarmalı.

bence mantıklı olabilir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play