Onlar bile "bu kadarı da fazla" dedi!

Piyasadaki cep telefonu modellerinin akıl almaz sayılara ulaşması sonunda onları bile isyan ettirtti

  • Ertuğrul Süngü
Onlar bile "bu kadarı da fazla" dedi!
Microsoft'un derdi başka

Ardı ardına piyasaya sürülen modellerle bir anda akıl almaz bir sayıya ulaşan cep telefonları sayesinde hangi telefonu alacağımızı, hangi telefonun tam olarak ne işe yaradığını ve aldığımızda bizi ne kadar mutlu edeceğini bilemez olduk.

Bu durum belli ki büyük cep telefonu üreten şirketlerin de gözünden kaçmamış. CES fuarı esnasında konuşan Motorola CEO'su Sanjay Jha, firmalarının 2012 yılında çok daha az sayıda cep telefonu üreteceğine, aksi taktirde tüketicilerin hangi cep telefonunu alacağına hiçbir zaman karar veremeyeceğine değindi.

HTC de bu konu hakkında aynı fikirde olduğunu başkan yardımcısı Drew Bamford'un "Amacımız daha az sayıda telefon üretmek." sözleriyle dile getirdi. Son olarak Samsung'un ürün pazarlama müdürü Ryan Bidan az sayıda cep telefonu üreteceklerine değindi...

Fakat Bidan sözlerine şunları da ekledi; "Samsung gibi firmalar yıl içerisinde bir çok telefon üretiyorlar. Bunun en büyük sebebiyse hızlı gelişen teknoloji... Sizi temin ederim ki eğer tüketicilere teknolojinin geldiği noktadaki ürünleri temin etmezsek, bu sefer de 'Bu firma daha bu teknolojiyi kullanmıyor.' diyeceklerdir." Bidan ayrıca bu kadar çok telefon üretimindeki en büyük amacın, her telefonun, her kullanıcıya ayak uyduramamasından kaynaklandığına da değindi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Kısaca Apple dersimizi verdi, doğru yolu anladık demek istemişler. :)

"Kısaca Apple dersimizi verdi, doğru yolu anladık demek istemişler. :)"

Kesinlikle katılıyorum. Çok fazla seçenek insanların kafasını karıştırmaktan öteye gitmez.

hayır hiç öyle bir şey demiyor. Sürekli gelişen teknoloji sayesinde bizde mecburuz diyor.

hakkı sert benden önce dile getirmiş!
adamlar bir modelin 2 varyasyonuyla götürüyorlar seneyi... (Ama Yapıyorlar)

Hizli kosan atin tuyu seyrek dusermis. bunlar yavas kostugundan ikide bir telefon dokuluyor

Kısaca Apple dersimizi verdi, doğru yolu anladık demek istemişler. :)
en güzel yorumu hakki.sert yazmis bence de kesinlikle katiliyorum bi samsung kullanicisi olarak ...

Alık Apple funboyları çok seçenekte kafası karısıyorsa beyin kapasiteleri yetersiz kalıyor bol alternatifli seçenek olmazsa olmaz...

***Alık Apple funboyları çok seçenekte kafası karısıyorsa beyin kapasiteleri yetersiz kalıyor bol alternatifli seçenek olmazsa olmaz...****
Zekasını kullanmak için onlarca Nokia modeline ihtiyaç duymanı doğa kanunları kabul etmiyor. Yapabileceğinin en iyisini yapıp çıkaracaksın öyle 10 model yapıp bunun şu özelliği var bunun bu özelliği var dersen Apple olmasa başka biri gelip tokatlar seni. Tam Google tokatlayacaktı Nokia'yı, Apple onun elinden alıp iyi benzetti. Daha kendilerine gelemediler. Adamlar para bastıkları dönemde milleti uyutmayı seçtiler. O arada kendileri uyudular haberleri yok. :)

@dabbe1 Apple "fanboylarının" kafası karışmıyor. 3 model var, istediklerini seçiyorlar. Android'inse mevcutta 120 modeli var. Bunlara son duyurulanlar ve eskiler dahil değil. Buna rağmen kafanız karışmıyorsa, ya düşünme yetinizde sorun vardır ya da zaten bir markanın "fanboyusunuz" demektir.

Fakat sizin Apple ile ilgili nasıl bir kuyruk acınız var biz onu merak ediyoruz. Bu kadar düşman olduğunuza göre... =)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play