Onlarca iPhone'la puan yükseltiyorlar!

Önünde onlarca iPhone olan bu kadının görevi, Apple'ı "çıldırtacak" cinsten...

  • Zeynel A. Öztürk
Onlarca iPhone'la puan yükseltiyorlar!
Yalnız değilmişiz: Görünsün diye puan veren bir çalışan

Apple, uygulama mağazasındaki puanların bot'lar tarafından değiştirilmemesi konusuna önem veriyor. Peki ama birileri, puanları gerçek iPhone'larla yükseltmeye kalkarsa?

Weibo'da dolaşan bu fotoğrafta iddiaya göre "App Store puanlarını değiştirmek için azimle çalışan bir işçi" görüyoruz. Çalışan, iddiaya göre önündeki onlarca iPhone'un yardımıyla bazı uygulamaların puanlarını yükseltmeye çalışıyor. Bu "hizmeti" almak ve ilk 10 ücretsiz uygulama arasına girmek isteyenlerin 11.200 dolar ödemesi gerekiyor. Bir hafta yukarıda kalmak isteyenler ise 65.000 doları gözden çıkarmak zorunda.

İddiaların doğruluğunu kanıtlamak zor. Ancak Çince e-ticaret sitelerinde bu tür hizmetlerin sunuluyor olması, söylenenlerin gerçek olma ihtimalini güçlendiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

kızın feri gitmiş .tipe bak :)

Tam Türk işi olmuş yahu

Azimle :) taşı deler

para kazanmanın binbir yolu var gerçekten de

gerçek iphone ile veriliyor puanlar bence bir sorun yok

ya adamların işi gücü yok bunlarlamı uğraşcak zaten kendisine ait bişey bi kod felan bişey yazar o uygulamayı en üstte tutar neymiş onlarca yüzlerce telefondan silip tekrar yüklüyo puan veriyo kimi kandırıyon yapan olur ama apple bunu yapmaz kendi yapmak istediği bişeyi zaten kendi yapar demek istediğim.

@16 Şub 2015 19:04 Sen bi daha oku istersen. Ya başka bir konuya yorum yazdın yada hiç anlamadın.

@16 Şubat 2015 19:04 ahahahaha yoruma bak kod yazarak üstte kalacakmış yok artık instagramda takipçi kasmayla karıştırmışsın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play