Onların seçim vaadi: Hızlı internet!

Birisi Avrupa'nın en hızlı internetini vaat etseydi ona güvenir miydiniz? Edenler var ama size değil

  • Ali Güngör
Hızlı internet seçim vaadi oldu!
Seçmenin internete önem verdği anlayınca

Hızlı internet konusunda Avrupa'dan geri kaldığı için rahatsız olan İngiltere'den, bu konuda ilginç gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor.

İngiltere'de bir siyasi parti, genel seçimleri kazanmaları durumunda İngiliz halkına Avrupa'daki en hızlı interneti vadetti!

Teknoloji manifestosu yayınlayan parti, hızlı internetin daha fazla iş demek olduğunu ve ekonomiye canlılık getireceğini vurguluyor.

Parti ayrıca yeni nesil Google ve Microsoft gibi dev şirketlerin İngiltere'de doğmasını istiyor.

Hedefteki hız ne?

100 Mbps hedefi

Hedefte olan ise 2017'ye kadar evlerin çoğunda daha net olmak gerekirse yüzde 90'ında 100 Mbps interneti standart hale getirmek.

Araştırmalara göre aboneler ortalama 3 ila 4.5 Mbps internet hızına sahip. 2012'ye kadar 2 Mbps altında hiçbir abone kalmaması ilk adım.

Bu adımlar Türkiye'deki TRT'nin karşılığı olan BBC'nin topladığı lisans ücretleri kullanılarak atılacak. Ayrıca TL olarak yaklaşık 1.5 TL'ye tekabül eden internet vergisinden de faydalanılacak.

Teknoloji planları arasında vatandaşlara okulların durumu, suç ve trafik hakkında vatandaşlara istedikleri veriye erişme hakkı tanımak da yer alıyor. Ayrıca 75.000 TL üzerindeki bütün devlet harcamaları da vatandaşların erişip kontrol edebileceği şekilde yayınlanacak.

Yani planlara göre hızlı internet ekonomi, şeffaf devlet yönetimi ve yolsuzluklara karşı vatandaş kontrolü şekilde ülkeye katkı sağlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Türkiye'de olsa kesinlikle kazanamayacak bir parti.Bizimkilere akraba yanı iş teklif etmek var.Hep birlikte bütün aile olarak devleti yönetmek :)

Türkiye'de olsa kesinlikle kazanamayacak bir parti.Bizimkilere akraba yanı iş teklif etmek var.Hep birlikte bütün aile olarak devleti yönetmek :)
---------------------------------------------------------------------------------

yanlış türkiyede bunu vaat eder ise :) bence oy alma şansı var nasıl olsa vasat bir internet alt yapımız var.Tabi unutmadan fiyatlarda uygun olmazsa olmaz :)

1,5 tl internet vergisi vay canına bizimkide faturanın %50 vergi ne güzel

Bir ara ingiliz'ler hızlı internetin gereksiz olduğunu ve ucuz olduğu için dial-up sistemleri yeniden kullanacaklarını söylemişlerdi :P

bizimkiler yasak vaat edip kazanıyorlar, demek ki millet kendi istiyor bunu.

İngilterede seçim vaadlerini yerine getirmeyenlerin sonu bellidir. Oradaki siyasi parti yapabileceği için bu vaadi vermiştir. Lütfen buradaki bol keseden sallayanlarla kıyaslama yapmayalım.

türkiyede tabanı olmayan hicbir parti secim kazanamaz ne vaat ederse etsin bırak interneti ev araba vaat etse bile yok ancak tabanı olan partiler bunu vaat ederse belki oda nasıl olcak bilmiyorum mesele sokakta mahallede muhtar taahüd etse 100 kullanıcı acaba telekom yada diger şirketler cekermi fiberi nedersiniz

Sen de yorum yaz