Online alışverişte çözümü olmayan bilmece

Hem daha fazla güvenlik istiyoruz; hem de hız düşünce çıldırıyoruz. Peki bu durumu aşmak mümkün mü?

  • Ali Güngör

Daha fazla güvenlik istiyoruz ama hız da düşmesin

Daha fazla güvenlik istiyoruz ama hız da düşmesin

Kullanıcıların üçte ikisi daha fazla online güvenlik istiyor. Ancak yavaşlamaya tahammülleri yok, hızlı alışveriş yapmak istiyorlar. Kullanıcıların yüzde 72'sinin de online alışverişlerde yavaşlık veya geçilmesi gereken çok fazla ekran olduğu için sıkıntı yaşadığı ortaya çıktı. İşte bu sonuçlar online ticaret yapanlar için de kafa karışıklığına yol açtı. Daha fazla güvenlik kullanıcıyı uğraştırırsa ters tepiyor. Raporun tavsiyesi güvenlik sertifikaları ve kullanıcı yorumlarıyla, sunulan yasal haklarla kullanıcı güveninin sağlanması yönünde.

Oracle'ın bu araştırmayla ilgili yorumu da ilginç oldu: "İnternet güvenliğini kale gibi görmekten vazgeçip daha gelişmiş yaklaşımlar geliştirmek, zihniyet değiştirmek gerekiyor."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Daha iyi bir güvenlik istiyorsan HTTPS protokolüne dikkat edin...

Https'yi de kırıyorlar. onu ne yapacaz. Hiç ona bakarsak hiç internete girmeyelim biz ama olsun :D kaç yıllık protokolleri kullanıyoruz. Yeni protokol isteriz :D

Online alışveriş iyi, güzel de bence herşeyi gidip yerinden almak lazım. Sonuçta bir ürünü alacaksanız, paranız varsa mağazasına gider, en beğendiğiniz ürünü canlı canlı inceleyerek alırsınız. Gelişen bir sektör online alışveriş ama çok da güvenmemek lazım.

kirilan https protokolu falan degil kimse ne http yi ne ftp yi kirip bir siteye girmiyor butun olay sunuculardaki aciklardan yada ucuz sertifikalardan kaynaklaniyor oyle kolay olsa ortada ne amazon ne hepsiburada nede bunun gibi diger alisveris siteleri olurdu ben simdiye kadar kimsenin amazonu kirdigini ve bilgilerin calindigini duymadim demekki sen daha biliyorsun o zaman acikla nasil kiliyorlar bok at izi kalsin yapma

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Daha fazla güvenlik istiyoruz ama hız da düşmesin
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir