Onu yere düşürürseniz yandınız!

Bugüne dek onun kadar güzelini görmediğinize eminiz ama ne yaparsanız yapın, onu sakın düşürmeyin!

Bugüne kadar pek çok klavye – fare seti görmüşsünüzdür. Kiminin tasarımını çok beğenmiş, kimininkinden ise nefret etmiş olabilirsiniz. Ama eminiz bu konsept ürünü gördüğünüzde hepiniz ona hayran kalacaksınız.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ürün şu an sadece bir konsept; bir proje. Henüz tek bir tane bile üretilmiş değil. Ürünün mucidi Jason Giddings, bu projesini Kickstarter üzerinden tanıtıyor ve gerçeğe dönüştürmek için bağış istiyor. Bilmeyenler için belirtelim; Kickstarter, yeni konseptlerin yayınlandığı ve bu konseptlerin hayata geçirilmesi için bağış toplandığı bir site. Gidding de, cam klavye – fare seti ile şansını deneyenlerden biri.

Set sadece cam ve metalden oluşuyor. Camın altındaki kamera, parmak dokunuşlarını algılıyor ve basılan tuşu sisteme gönderiyor. Bu arada setin kablosuz olduğunu da belirtelim.

Hem tasarımı, hem de teknolojisiyle dikkate değer bir konsept olan cam klavye – fare seti, umarız Giddings'in istediği gibi 50.000 dolarlık bağışı toplayabilir ve gerçeğe dönüşebilir. Giddings, toplayacağı parayla prototipler üzerinde çalışacağını ve üretim için girişimlerde bulunacağını söylüyor.

Giddings'in sistemin çalışması ile ilgili hazırladığı çizimi haberimizin ikinci sayfasında bulabilirsiniz...

Cam fare-klavye seti işte böyle çalışıyor!

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

En azılan cam sil ile silinebiliyor (:

hemen hemen lazer klavye mantığı gibi

çok şık...

bari biraz dayanıklı yapsalar fiyatı muhtemelen biraz yüksek olur üretilirse. kırılması çok kolay olursa alınmaz.

cok sacma zaten calısma prensibi kapasitif ekran kırılması yerıne gorilla glass veya en azından plastik kullanılabilinir

Iron man flimindeki klavyeye benziyor.. elini üstünde gezdirince pc açılıyordu

Üstten bakıldığında alttaki metal ayağın görüntüsü bana hiç hoş gelmedi doğrusu :((

Sen de yorum yaz