Önümüzdeki yıl bükülebilir cihazlar geliyor

Kavisli ekranlar artık sıradan oldu. Samsung ise, gerçek anlamda bükülen ekranlar için hazır!

Bükülebilir ekranlar 2016'da geliyor

Samsung, iki yıl önce bükülebilir ekranları gösterdiğinde herkesi heyecanlandırmıştı ancak daha sonra bu ekranların yeterince hazır olmadığını dile getirip sadece kavisli ekranlarla sınırlı kalan ürünleri piyasaya sürdü. Pek çok üretici de, aynı yolu takip etti.

Şimdi telefon endüstrisi, gerçek anlamda bükülebilir ekranların artık piyasaya çıkmaya hazır olduğunu ve 2016 yılında ilk bükülebilir telefonların kullanıcılara ulaşacağını düşünüyor. Bir Samsung yetkilisinin Business Korea'ya yaptığı açıklama tam olarak bu şekilde. Ayrıca bu yeni ekranların sadece telefonlarda değil, lüks otomobillerde ve dijital ev eşyalarında da kullanılması bekleniyor.

Raporlara göre, bükülebilir ekranlar artık eskisine oranla çok daha sağlam ve güvenilir durumdalar.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

3000 tl'den aşağı olmasın fiyatı, herkesin elinde olacaksa ne önemi kalacak.

Yürü be Samsung gerçi bükülebilir telefonlar en az 5000 tl den satılır orası ayrı

2 yildan bu yana degisek tek sey 2 yilda sattiklari duz ekranlarin kariyla bukulebilir ekranin uretim bandinin masraflarini cikarmis olmalari... teknolojiyi bilerek bekletiyorlar

@29 Mar 2015 18:56 bilerek bekletmiyolar. samsung yapacağı bir şey olmadığı ve diğer şirketlerden çalacak bir şey kalmadığı için uydurma şeylerle bir şeyler yapmış gibi görünmeye çalışıyor.

Hadi ekranı buktun diyelim o telefonun kasasını pilini vesairesini nasıl bukucen

Bataryayı bükülebilir yaptılar mı bu iş olur zatrn

Teknoloji amacından çıkıyor!

Güzel teknoloji...bu şekilde çay takımı yapsınlar!!çok satar!!!sonra termosda yapsınlar... Botlarıda kaplama yapsınlar:)yanar döner ışıklı amoled bot!!!off be süper:)!!!

O zaman ekran cam değil. Peki ne?

Pil omrunu uzatamiyorlarda telefonu bukuyorlar. Bakkaldan ekmek isteyip ,ekmek yok un var cevabini almak gibi

ekran bükülünce ne olacak dünya yeniden huzuramı kavuşcak teknoloji devrimimi bu güldürmeyin adamı asıl teknoloji devrimi 1 yıl dayanan piller şarj etdinmi 1 yıl duracak telefonda ve kullandıkca bitmeyecek ancak böyle devrim olur

polat alemdar

raskoln rus ürünü

Para verenin aklı yok. Millet pilde gelişme bekliyor bunların yaptığı işe bak.

@30 Mar 2015 02:28 Pilleri Hiçbir zaman üst seviye yapmazlar. Sadece günü kurtaracak kadar yaparlar. Pil dediğin olayın pazar payı çok büyük. İsteseler çoktan yaparlardı. Mantıklı düşün biraz, adamlar bükülebilen cihazlar üretebiliyor ve bunun yanında o yonga setleri ve pillerde bükülüyor. Bu kadar teknolojileri varken pilimi geliştiremiyorlar. Güldürme beni dostum işine bak :)

sonra samsungu kotulerler. samsunf bir telefon degil dunya markasi. tabletten tut buzdolabina ve iş makinalarina kadar... apple ise telefon tablet bilgisayar? lutfen karsilastirmalarinizi ona gore yapin fon boy kardeslerim. samsungcu degilim windows phone ve memnunum denebilir

benim gözümde bir cep telefonu bu kadar lüzumsuz olur yaaa...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir