OpenMac: PC kasasında çalışan Leopard

Eğer PC'de Mac OS X çalışmaz diyorsanız OpenMac hazır PC sistemini görmemişsiniz demektir...

OpenMac: PC kasasında çalışan Leopard
OpenMac: Mac OS X uyumlu PC.

Psystar firması OpenMac ile geleneksel PC bileşenlerinden oluşan ama Apple'ın Mac OS X 10.5 Leopard işletim sistemiyle çalışan bir bilgisayar sunuyor. Normalde Mac OS X sadece Mac bilgisayar ile çalışıyor ve sunuluyordu.

OpenMac Intel Core 2 Duo E4500 (2,2 GHz) işlemci ve 2 GB DDR2 RAM ile donatıldı. Sabit disk kapasitesi 250 GB ve grafik çözümü olarak Intel'in GMA 950 yongası kullanılmış. Optik sürücü olarak 20x hızında bir DVD-yazıcı geliyor.

Psystar OpenMac'i işletim sistemi olmadan yaklaşık 400 Dolara online mağazasında satışa sundu. Üretici 155 Dolarlık fiyat farkı ile Mac OS X 10.5 Leopard'ı da beraberinde veriyor. Yine uygun fiyat farkı ile sistem bileşenlerinde değişiklik yapılabiliyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Birincisi haber çok eskidi,ikincisi sonuçta bu illegal bir olay bence yani yasal değil,öyle olduktan sonra ne diye ta oralara gideyim mac os x li pc kullanmak için kendim toplar üzerine kurarım.zor bir şey değil sonuçta .ayrıca bence apple proğramları değil donanım dizaynları çok iyi ,keşke o kadar pahalı olmasada alsak bir imac veya macbook pro.

Özellikle bunu almaya gerek yok. Birkaç gerekli özelliğe sahip bilgisayarların tamamına Leopard yüklenebiliyor. Ama yine de iyi bir ürün. Ekran kartını biraz daha iyi tutsalarmış daha iyi olabilirmiş.

Microsoft ayağını denk alsa iyi olur karşısındaki rakip Linux değil :D

Max_Real Qnx

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir