OpenOffice faresinde tam 18 tuş var!

Bu farenin üzerinde o kadar çok tuş var ki... Görünce gözlerinize inanamayacaksınız...

  • Ümit Öncel
OpenOffice faresinde tam 18 tuş var!
İşte 18 tuşlu çok fonksiyonlu profesyonel işi OpenOffice faresi...

Eğer farenizden; "sol tık, sağ tık"tan daha fazlasını bekleyenlerdenseniz, OpenOffice'in piyasaya çıkardığı bu fare ilginizi çekebilir. OpenOfficeMouse'da 18 tuş, 52 komut ve 512k flash bellek var!

OpenOffice'in WarMouse ile birlikte hazırladığı bu çok özel fare ilk bakışta size kullanışlı değilmiş gibi gelebilir. Fakat farenin özelliklerini öğrendikçe verimliliği ne kadar arttırabileceği de daha iyi anlaşılabiliyor. Tek bir tuşla istediğiniz programı açabilmenize, istediğiniz web sitesini ziyaret edebilmenizi sağlayan bu farenin asıl gücü ise programlanabilir tuşlarında.

OpenOfficeMouse'un tuşlarını programlayarak 16 farklı komutu tek tuşla, 40 farklı komutu çift tuşla ve 72 komutu üç tuşla gerçekleştirmek mümkün. Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemlerinin tümü ile uyumlu olan bu fare aynı zamanda macro desteği de sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Tam olarak istediğim mouse.Satışa sunulduğunda mutlaka satın alacağım.

Menülere tıklamaktan elim yoruluyor.Kısayol tuşları sayesinde bu dertten kurtulacağım.

Kablosuz versiyonunu da üretebilirlerse çok sevinirim.

ooo bu baya iyi olmuş bir tane edinmek lazım oyun oynarken lazım olur

işte tek kelimeyle grafik tasarımcılara 100' de 5000 hız katacak birşey...!!!

şimdi söyleyeceğime inanmayacaksınız ama günümüzden yaklaşık 5 sene önce benim böyle bir fareye ihtiyacım olmuştu ve yapımı için biraz kafa yordum ve % 100 çalışır bir proje hazırladım ama benim konseptim çok daha farklı idi ve harici kombinasyonlar öğrenmeye gerek kalmıyordu...!!! ve 30 - 32 tuş vardı ama daha ergonomik ve farenin şekli ve tuşların şekli böyle değildi... ve bu tuşlar bütün grafik tasarım programlarındaki bütün kısayol komutlarıyla uyumluydu ve SÜPRİZ İSE ŞU : hiçbir driver veya program kurulum yapmaya da gerek kalmıyordu ve bu yüzden ram' da yer işgal etmiyor ve uyumsuzluk diye bir şey sözkonusu olmuyor.

ama ne yazıkki projemi uygulama vakti bulamadım işlerimin yoğunluğundan ve zaten grafik tasarıma şimdilik ara verdim. Ama şu anda uyguladığım projemi tamamiyle sonuçlandırdıktan sonra bu projemi uygulamaya koymayı düşünüyorum.

ama ne yazıkki en az 12 - 15 ay süre sonra olacak ve sadece bana özel olmuş olacak ve kesinlikle bu fareden çok çok daha kullanışlı ve daha profesyonellere yönelik bir proje ve Allah kısmet ederse piyasaya 2011 gibi sürmeyi düşünüyorum. Tabii şu anki projem daha erken biterse daha erken de olabilir İnşallah...

saygılar

Şerrefsizim ben bunu düşünmüştümm :))

fonksiyonalite tamam ama, kullanışlı olmamış.

Klavyeyle fareyi karıştırmış bu arkadaşlar klavye tasarlayacakken ellerinin altında fare varmış yanlışlıkla onu tasarlamışlar! Klavye varken ne gerek var böyle abzürd birşeye

sadce sag tek tıklama ıle de oalbırdı bence

tam bana göre türkiyeye ne zaman gelcek acaba

Bu fare çok iyi tek eksiği sağ ve sol tıklar :D

tıklama çılgınlığı :D:D:D:D

_black_devIL

Sen de yorum yaz