Opera 10: Diğerlerinden ne farkı var?

Opera 10 geçtiğimiz günlerde indirilmeye sunuldu: Peki onu diğerlerinden ayıran ne? İşte cevaplar...

Opera internet tarayıcının farkları...
Opera pazar payı küçük de olsa popüler bir internet tarayıcı

İnternet tarayıcı dünyasının en eski isimleri arasında yer alan Opera'nın son sürümü, daha önceki sürümlere kıyasla büyük ilgi topladı.

Netscape gibi sağlam internet tarayıcılar tarihin tozlu sayfalarına gömülürken, pazar payı bu kadar küçük bir tarayıcı nasıl oldu da hayatta kalmayı başardı? Opera'nın 10. sürümünü çıkartmış olması hiç de küçümsenmeyecek bir başarı.

Bu haberimizde Opera'yı farklı kılan yanlara değindik.

Hızlı arama sayfaları
Opera'yı açında ilk görülen şey bu sayfalar. Favori sitelerinizi önceden ayarlayarak burada görebilir ve hızla ulaşabilirsiniz. Bu özellik Safari ve Chrome'da da bulunuyor.

Bu hızlı arama kısmında normalde 9 kutu var ancak kaç tane açılacağını ayarlamak da mümkün. Bu hızlı arama kutularını farklı bilgisayarlarda ve hatta işletim sistemlerinde senkronize kullanmak mümkün.

Devamını galerimizde bulabilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bende firefox ie ve opera da var ama en beğendiğim operadır. çünkü gayet sade süslü püslü eklentiler yok ama zevk amaçlı firefox çok iyi...

opera hızlı ve bana göre de sade ve şık. ayrıca kapatılmış sayfala özelliğidde cok güzel pişman olup kapatılan sayfaya anında dönebilirsiiniz :)) gerci diğer tarayıcılarda da geçmiş diye var ama opera bunu kapatılmış sayfalar ve ge kapatılmış sayfala geri dön diyerek daha akılcı bi davranış sergilemiş. :)

Yazıda "pazar payı bu kadar küçük bir tarayıcı nasıl oldu da hayatta kalmayı başardı?" diye bir bölüm var. Opera Avrupa'da %10'luk bir pazar payına sahip. Bu da fazlasıyla yeter sanırım. Bir de işin cep telefonu tarafı var, oraya hiç girmeyelim :)

Şık ve kullanışlı bir tarayıcı ailecek seviyoruz :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir