Opera'dan bir bomba daha!

Opera Mini ve Opera Mobile ile altın çağını yaşayan tarayıcı devi, bakın şimdi neyin peşinde...

Opera'dan herkese uygulama!
Tüm platformları kucaklıyor...

100 milyonu aşkın kullanıcısıyla diğer mobil tarayıcıların imrenerek baktığı Opera yeni uygulama dükkanıyla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bu uygulama dükkanının en önemli özelliği ise her platformda çalışabiliyor olması. Opera Mobile ve Opera Mini tarayıcılarından erişilebilecek olan uygulama dükkanı, tarayıcılarda bir ikon sayesinde hızlı bir şekilde kullanıcıların hizmetinde olacak.

Tarayıcıda çıkan "Speed Dial" isimli bağıntı sayesinde erişime açık olacak olan dükkan,tarayıcıların eski sürümlerinde otomatik güncelleme sayesinde de ortaya çıkacak. Uygulama dükkanı, telefonunuzu mobil işletim sisteminizi tanıyarak size özel uygulamaları gösterecek.

Android, BlackBerry, Palm, Symbian ve Windows Mobile için çalışacak olan uygulama dükkanı, iOS kullanan cihazları da desteklemek için çalışıyor. Bildiğiniz gibi Apple üçüncü parti uygulama satan yerlere izin vermiyor, bu yüzden de Opera çözümü kullanıcıları App Store'a yönlendirmeden önce uygulamaları kendi dükkanında seçenekler halinde dökmekte bulmuş. Buradan uygulama seçen kullanıcılar da daha sonra App Store'a yönlendiriliyor.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Güzel olmuş. Yeni olmasına rağmen çok program var.

Opera Mobil asırlardır 101.1 beta halinde. (android). Her ne kadar bence en başarılı android tarayıcı olsa da ( arayüzü, hızı, desteği, en basitinden facebook sohbeti açabilmesi) artık sağlam bir güncellemeye ihtiyacı var. En basitinden Flash desteği şart mesela.

tek kelimeyle mukemmel bir tarayici. ama web tasarimda ie`nin eline su dokemiyor. malesef bazen ajax`lari js`leri hatali gosteriyor. ama varsayilan tarayicim opera

flaş yok en büyük eksikliği bu operanin

Çok uzun süreden beri kullanıyorum, yeni değil ki?

Bu haber yeni bisey degil bundan yaklasık 6 ay once operayi nexus one da kulanıyorum ve 6 ay ay oncede market ozellı vardı

Opera alternatif bir tarayıcı değil; ilk tercih edilen tarayıcı olmalıdır. Daha önce hiç kullanmayanların Opera'yı denemelerini tavsiye ederim.

opera gibi tarayci tanımam opera storede hergün uygulama indirmekteyim tavsiye ederim..
-myopera.com
-mobil store
-opera link
_____

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir