Opera gerçekten güvenlik sorunu yaratıyor mu?

Opera'nın patronu, tarayıcılarının güvenlik tehdidi yarattığı iddialarına bakın nasıl cevap verdi...

  • Ümit Öncel
Opera Unite güvenlik sorunu yaratır mı?
Opera Unite güvenlik uzmanlarının merceği altında

Sizlere daha önce ilgili gelişmeleri aktarmış olduğumuz Opera'nın bilgisayarınızı bir web sunucusuna dönüştüren uygulaması Opera Unite farklı yorumlarla karşılandı. Opera Unite özellikle kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılarken güvenlik uzmanlarının başka endişeleri var. Uzmanlar, bilgisayarlar yardımıyla web üzerinden yayın yapmanın çok ciddi güvenlik sorunlarına yol açacağını iddia ediyorlar.

Opera'nın patronu Jon von Tetzchner ise aynı görüşte değil. von Tetzchner, güvenlik konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını ve kimsenin bu konuda endişelenmesine gerek olmadığını söylüyor. Ayrıca paylaşılan bir web sunucusunda yüzlerce farklı kişiye ait web sitelerinin olması hacker'lar için çok daha cazip olacağından, Opera Unite ile tek bir kişinin web sitesinin yayınlıyor olmasının daha haz hedef olmasına yol açacağını da söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu konu ile ilgili opera ceo'sunun görüşlerini içeren kaynak gösterir misiniz.ya da bu yazının kaynağını.... Zahek

Galiba Jon von Tetzchner yazıyı yazan şahsın rüyasında bu durumdan bahsetmiş. Rüya ile amel edilmez!

YA BU OPERA GÜVENİLİRLİĞİ NASIL MERAK EDİYORUM. BİLGİSAYAR KORSANLARI NE DERECE ETKİLİ BİR SALDIRI YÖNELTEBİLİRLER. CROME VE MOZİLLA İLE KARŞILAŞTIRDIĞIMIZDA FARKLARI NE ACABA?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir