Opera Mini artık Google Android için de var

Popüler tarayıcı artık yeni Google Android platformu için de mevcut. Meraklıları için preview sürüm

Opera Mini artık Google Android için de var
Opera Mini: Hızlı tarayıcı şimdi Google Android için de mevcut.

Norveçli firma Opera cep telefonu tarayıcısı Opera-Mini'yi Google Android için tanıttı. Şu an için bir ön izleme (preview) sürümünden bahsediliyor. Diğer işletim sistemleri için çıkmış sürümlerde olduğu gibi Opera Mini web sayfalarını çabucak yüklemek için yine ölçek düşürme (downscale) yöntemini kullanacak.

Üzerinde Google Android işletim sistemi yüklü ilk telefon dokunmatik ekranlı HTC Dream. Mayıs ayının başında piyasaya sürülmesi bekleniyor. O zamana kadar Opera Mini'nin final sürümünün çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek. Bahsi geçen ön izleme sürümü Opera-Labs sitesinde indirilmeye sunuldu.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Opera Mini yazılımını v2.0'ından v4.0'ına kadar; Türkcell hatlı Siemens CX70, Sony Ericsson w550i ve Nokia N73 gibi cihazlarda kullandım. http://wap.turkcell-im.com.tr haricindeki (ister web, ister wap) tüm sitelerde hem gezinmeyi keyifli kıldığını, hem ücreti azalttığını, hemde hızlılık ve verimlilik kazandırdığını söyleyebilirim. Cepten özellikle bankacılık gibi şifre ve kullanıcı adı ile yapılan işlemleri yapacaksanız kullanmanızı şahsen tavsiye etmem (telefonunuzun kendi gezicisinden şaşmayın). Opera Mini yazılımı, kendi sunucusu üzerinden verileri ufaltıp yolladığı için, özellikle büyük boyutlu sayfalarda sizlere oldukça şey kazandırırken, kişisel verilerinizin de bu sunucu üzerinden yönlendirileceğini unutmayın. Ayrıca http://wap.turkcell-im.com.tr adresine girerken de Opera Mini kullanırsanız eğer sadece 1kısamesaj/2kontör üzerinden değil veri transferi miktarı üzerinden ücretlendirileceğinizi de unutmayın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir