Opera Mobile 9.5: Artık Widgets desteği var

Opera cep telefonu web tarayıcısını güncelledi. Widgets desteği de sunan yeni beta sürüm burada...

  • Halil Mollaoğlu
Opera Mobile 9.5: Artık Widgets desteği var
Opera Mobile 9.5: Artık widget'ler ile genişletilebiliyor.

Opera bugün cep telefonu web tarayıcısı Opera Mobile 9.5'in yeni bir betasını yayımladı.

Yeniden elden geçirilmiş sürüm dokunmatik ekranlı Windows Mobile 5, Windows Mobile 6 ve UIQ cihazlarla uyumlu olarak çalışıyor. Opera Mobile 9.5 artık Opera Widgets'i de destekliyor; önemli bazı widget'ler önyüklü olarak geliyor. Ayrıca Opera, geliştiricilerin cep telefonu tarayıcısı için uygulamalar yazmasını sağlayan Widget Software Developement Kit'i de sunuyor. Güncel ikinci beta sürümünü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Download: Opera Mobile

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

opera mobile dışında pc browser ında 9.60 versiyonunu 9.61 düncelledi haberiniz var mı? Opera nın şuan ki güncel versiyonu 9.61 dir.

Benim mobil değil ama bilgisayarda web browserım Opera. Her yönden memnunum, Chip'in sitesi hariç. Sevgili Chip, neden siz ekranın sağına reklam koyunca biz sitenizi Opera'yla düzgün görüntülemek için Görünüm=>Genişliğe Uydur demek zorunda kalıyoruz? Bugüne kadar binlerce siteye girdim ve bu sadece sizin sitede sayfanın sağında reklam yayınlanınca oluyor.

Opera Mobile haberine Opera Mini resmi koymussunuz.

bu yazılım sayesinde telefonumla ilişkim katlandı harika bişey ya pcden bi farkınız olmuyor teşekkürler opera:D

Bu haberdeki resmi Opera mini sanan arkadaş resme iyi baksın. Sağ altta bir menü var. Bu Opera 9.5'in tam ekran modundaki görünümüdür. Opera miniye de benziyor bu haliyle ama ekrana çift tıklandığında görüntü büyüyor. Opera mini gibi :) Uiq 3 P1 telefonuma hemen yükledim. İlk izlenimlerim çok iyi. Süper bir tarayıcı. Niye bu kadar bekledik ki çok geç çıkarıyorlar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play