Opera, şimdi de onları fethedecek!

Opera PC'nin aranan tarayıcısı olmayabilir, cepte ise 1 numara. Ama tepede olduğu bir yer daha var!

Internet Explorer, Firefox ve Chrome gibi tarayıcıların yanında Opera'nın destekleyici bir rolü var. Ancak Opera, tüketici elektroniklerini sessizce fethetmeye başladı.

Opera'nın kurucusu Jon von Tetzchner'e göre Norveçli üretici Sony, Loewe, Philips, Sharp ve Toshiba gibi birkaç büyük üreticiyle tarayıcısını TV'lere entegre etmek üzere anlaştı.

Opera yüklü cihazlar, internetten birbiriyle bağlanabilecek ve iletişim kurabilecek. Tetzchner, amaçlarının interneti tüm cihazlara getirmek olduğunu söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

opera bide pcdede öle ii olsaya

Bize her yer "Opera" :D

Dolphin Browser HD i yabana atmamak gerek...

"Opera PC'nin aranan tarayıcısı olmayabilir" bu cümleye katılmıyorum. Ben Opera yı ilk kullandığımdan bu yana zorunlu olmadıkça başka tarayıcı kullanmadım. Opera benim için kesinlikle 1 numara. Mozilla, Chrome falan yanında fıs.

opera cep telefonlarına göre 11 sürümünü çıkardı. flash ı o kadar iyi destekliyor ki sayfada flash kullanılmamış gibi hiç kasmadan açıyor. örneğin dailymotion sitesini androidin diğer tarayıcıları kullanılmaz halde açarken opera hiç takılmadan çalıştırıyor. "flash cep telefonları için uygun değil" iddaasını bile çürütebilir. bununla ilgili bir haber bekliyoruz chip online!

uzun zamandır kullanıyorum Operayı. Gerçektende çok güzel. Bazen playerlarda sorun çıkyor ama güzel tarayıcı ve çok hızlı.

"Opera PC'nin aranan tarayıcısı olmayabilir" katılmıyorum.
her tarayıcıyı kullanmadım ama en kullanışlı, en rahatı, en özgünü kesinlik Opera tarayıcısıdır.

opera chrome dan sonra en iyisi . çok iyi. firafox halt etmiş.

Opera candır canandır.

tarayıcı olmak değil ,hızlı tarayıcı olmak esastır yeğen..operayı kullanan bilir rahatlığını

Operanın tek eksiği reklam dır adamlar çok çalışıyor artık emeklerinin karşılığını almaları gerek valla çok üzülüyorum bu kadar iyi bir tarayıcının hak ettiği yere gelmemesine...

chrome a hızlı diyorlar. bir de opearanın sahip olduğu özellikleri eklentilerle ekleyip bi test yapın da görün. opera bir browser değil internet medyası yöneticisidir.

chrome ve ie yanında halt etmiş :P
benim sıram şu:
opera
firefox
chrome
explorer
opera+firefox forever :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir