Opera Software, Avea ve Yandex'ten dev fırsat

Opera, Avea ve Yandex, Türkiye'deki bu kullanıcılara kaçmayacak bir fırsat sunuyor!

Opera Software, Avea ve Yandex'ten dev fırsat!

Opera Software, Avea ve Yandex, Türkiye'de mobil İnternet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirdikleri iş birliğini İstanbul'da düzenlenen basın toplantısı ile duyurdu. Opera Software, Avea ve Yandex, hem hali hazırda mobil İnternet kullanan, hem de henüz mobil İnternet deneyimi yaşamamış olan, 100.000 Avea abonesine 1 haftalık ücretsiz mobil İnternet hizmeti sunuyor. Bu proje daha fazla insanı İnternet bağlantısına kavuşturmak için Opera Software tarafından geliştirilen Opera Web Pass sisteminin sponorlu olarak Avrupa'da ilk kez kullanılması açısından da büyük önem taşıyor.

Ücretsiz erişim için ne yapmalı?

Opera Software, Avea ve Yandex işbirliği ile gerçekleşen projedeki 1 haftalık ücretsiz mobil İnternet bağlantı paketine, Opera Web Pass sistemi üzerinden erişilebiliyor. Avea aboneleri, m.opera.com adresinden Opera Mini tarayıcısını inidirip açıtıktan sonra tarayıcıda bulunan Hızlı Erişim sekmesinde yer alan Avea mağazasına tıklayıp, karşılarına çıkan seçeneklerden Avea Web Pass adlı ücretsiz paketi alabiliyorlar.

"Avea kullanıcılarına sunulan toplam 100.000 haftalık ücretsiz İnternet paketi, Opera'nın Web Pass teknolojisinin operatörlere ve reklamcılara neler sunabildiğini gösteren bir proje."şeklinde konuşan Opera Software Ürün Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Jan Standal, "Opera Web Pass ile reklamları ücretsiz İnternet bağlantısı gibi ilgi çekici bir olguyla bir araya getirebiliyoruz. Opera Mini'yi kullanan çok sayıda insan var. Her ay yaklaşık 250 milyon kişi Opera Mini kullanıyor ve Opera Software dünyanın dört bir yanında 130'dan fazla operatörle benzer projeler yürütüyor" İfadelerini kullandı.

Baran Yurdagül ve Cem Sezer'in açıklamaları!

Avea Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül ise, "Türkiye mobil internet pazarında 2014 2. çeyrek sonu itibariyle %47 akıllı telefon penetrasyon oranı ve %23'e ulaşan toplam servis geliri içerisindeki data gelir payı ile güçlü konumumuzu sürdürüyoruz. Bu kapsamda Opera ve Yandex ile oluşturduğumuz projemizi de özellikle mobil internet ile yeni tanışacak müşterilerimiz için önemli bir fırsat olarak görmekteyiz" şeklinde konuştu.

Yapılan bu işbirliğinin Türkiye'de insanları mobil İnternet'le tanıştıracak önemli bir adım olacağına inandığını belirten Yandex CMO'su Cem Sezer de, "Mobil İnternet kullanımının daha da yaygınlaşması için Yandex olarak bu işbirliğini büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Hem şimdiye kadar mobil İnternet kullanma fırsatı bulamamış fakat kullanmak isteyen kişilere ulaşmak, hem de hali hazırda zaten mobil İnternet kullanan kişilere destek olabilmek için Opera Software ve Avea ile birlikte bu değerli projenin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Avea cekerse kullanırsiniz ??

Dev Fırsat görünce bir şey var sandım.O kadar önemliseydi vodafone 1 aylığına veriyor ücretsiz.

Keşke 100 mb kotalı olduğunu da yazsaydınız.

Telefonlara da yandex elements yükletecekler ya :) anasayfanızı yandex yapmak ister misiniz?

avea - opera - yandex rüya takım..!! :P

Opera çıksın aradan chromedan daha iyi tarayıcı diğerlerinden cacık olmaz

50 mb'lık paketmiş. Onu alana kadar harcadığım mb'ları saymıyorum. Alırken de hata verdi zaten kullanamadım.

opera mini anca 6630 da kullanılır androidde olmaz

50 mb paket kim ne yapsın yazık.

50 mb paket kim ne yapsın yazık.

avea çekmez hem ; hem de 50mb gülermisin ağlarmısın nedir bu yahu bu mu mükemmel fırsat dalga geçer gibi avea işim olmaz seninle

@15 Ağu 2014 12:30 pardonda, mobilde 50 MB bağlantının ne anlama geldiğini bilmeden, üstüne mobilden girilen internette 2 saatlik film izleyeceksen bi zahmette parasını öde. insanlar bilgiye ulaşmak için kullanıyor, bizimkiler bokunu çıkarıyor. zaten adsl den önce 56k modemle girdiğinizde hiç kimsenin sesi çıkmıyordu birde saatine ortalama 1 tl ödediğinde hiç problem yok bugün 100mb bağlantı hızın var ve sınırsız kullanabiliyorsun. bana önce kendini anlat 10 yılda internet bu kadar geliştirilirken sen kafanı geliştirdinmi ?

ave verse ne olacak sanki kartepe merkezde bile 3 g çekmiyor 2 g ile zar zor bağlanıyoruz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir