Operatör devlerinden RIM'e müthiş destek

Cep devinin "mucize yaratmasını" beklediği yeni cep canavarına, daha tanıtılmadan iyi haber geldi!

Operatör devlerinden RIM'e müthiş destek

BlackBerry üreticisi RIM'in, son zamanlarda tarihinin en iyi günlerini geçirmediği kesin. Pazar payı iyiden iyiye daralan şirket, Apple ve Android cihazlarla yarışabilmek konusunda şimdiye dek pek başarılı değil.

Bu darboğazdan bir an önce kurtulmak isteyen RIM'e sevindirici haber ise hiç beklemediği yerden geldi. Ünlü operatör şirketleri, çıkış tarihi 2013'e ertelenen BlackBerry 10'dan bir hayli umutlu olduklarını açıkladılar.

O2, Three ve Vodafone gibi devler, yeni yılda BlackBerry 10'u duyurmaktan mutluluk duyacaklarını belirterek RIM'in yüzünü güldürdü. BlackBerry 10 henüz resmi olarak tanıtılmadan RIM'in böyle bir destekle karşılaşması, zor günler geçiren şirket için şüphesiz bir doping etkisi yaratacaktır.

Ancak RIM'in iPhone ve Android cihazlarla yarışmaktansa, öncelikli olarak hesaba katması gereken ilk şey Windows Phone olacak. Zira birçok analist, Windows Phone'un kısa süre içinde BlackBerry'nin pazar payını geçerek en çok kullanılan üçüncü işletim sistemi olacağını düşünüyor.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

TTnet in sattigi playbook u denemistim. Sonucta QNX zaten cok guvenilir ve hizli bir isletim sistemi, Ayrica Android uygulamalarinin da buyuk kismini calistirmayi basardi cihaz. Yeni versiyonda Android uygulamalarinni portlanma orani yukselirse gecerim tabii. Uygulama s1k1nt1s1 olmaz boylece. Sonucta Google ile akraba degiliz.

Playbook'u benimde deneme fırsatım olduğu, bir süre kullandım... Cidden bence çok çok iyi bir cihaz, QNX zaten benim favorim, mükemmel çalışıyor... Bakalım BB10 ne yapacak....

UMARIM RİM BB10 İLE ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜŞ YAPAR......

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir