Orduya robot yapan firma artık Google'ın!

Google dev bir şirketi daha satın aldı! Ama bu kez konumuz ne internet; ne de cep telefonu...

Google, robot üretmeye başlıyor

Google, çok ses getirecek bir satın almaya imza attı. 

ABD ordusu için cephede görev yapacak robotlar üreten Boston Dynamics şirketini satın alan Google, böylece robot teknolojileri konusundaki çalışmalarını hızlandırmayı planlıyor. Google halihazırda, şoförsüz "robot" otomobiller üretiyor ve test amacıyla kendi kampüsünde bu araçları çalıştırıyor. Yeni satın alma sayesinde, Google'ın hem otomobilini geliştirmesi hem de daha yeni ürünlerle tüketicilerin önüne çıkması bekleniyor. Elbette ABD ordusunun cephede yük taşımak için kullandığı robot hayvan WildCat da dahil olmak üzere pek çok başka robotu da envanterine katmış oldu.

Google ayrıca, son 6 ayda irili ufaklı 7 farklı robot şirketini daha satın aldı. Bu da firmanın yakın zamanda robotik ürünler konusunda büyük çıkış yapacak ürünler geliştirmek istediğini ortaya koyuyor.

Boston Dynamic'sin, WildCat robotunu geliştirmek için ABD Savunma Bakanlığı ile halen 10.8 milyon dolarlık bir sözleşmesi bulunuyor. Bu sözleşme de Google'a geçmiş olacak.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

tebrikler androidçiler. googleı yeterince beslediniz. artık hayatımızın her köşesine girebilecek..

google'a bak ya.skynet olma yolunda ilerliyor.sanırım haberin resmine terminator koymanız sizin de böyle düşündüğünüzü gösteriyor? :)

@16 Ara 2013 11:38 Size katılıyorum :) Bilge Baykuş / Wise Owl

iyi aferin ama banane. çekerim otostopu dünyayı dolaşırım olmadı otobüs v.s. Dünyanın içine edecek birgün bu teknoloji.

Bu Google gelecekte dünyanın balina tekelci Bi bela olacak demedi demeyin

Google; robotlar komünizm demektir. Sen de artık bir kamu kuruluşu olursun... <Cleverman>

Bi daha google chrome ve andiroid kullanmayacam.

Robotların sistemi android olacak büyük ihtimal. Düşünsenize bir iş halindeyken kastığını ve donduğunu... ???????? Dahasıda var geleceğin skyneti olma yolunda ilerliyor Google. Robotların terminatorlere dönüşmesinden korkuyorum :D

google`ın geçmişine bakın, milletin kendisine minnettar olduğu hizmetlerin her birini başka firmaların çıkardığını, google`ın tek yaptığı ise bu firmaları satın almak olduğunu, bşka bir cüce firmanın başarısından nemalanmadığı kendi başının çaresine bakmak zorunda kaldığı durumlara düştüğünde ise; en basit bir özellikte misal; arama sayfasını resimle açmak özelliğinde microsoft gibi bir firmadan bile fark yediğini göreceksiniz! yani google başarılı bir firmadan çok; elinde para olan bir firma ki google sıradan bir evin garajnda kurulmuş ufak bir firma olduğunu yani para sahibi bir kuruluş olarak başlamadığını hatırlatırım. yani google`ın kurucuları; "nereden geliyor bu değirmenin suyu?" sorusunu cevaplamak zorunda oldukları bir durumdalar. son olarak: yle medyanın desteği sayesinde millete yutturdukları gibi; 2009`dan önce google`ın arananı bulma performansı rezaletti!

Google bu terminatörler ile dünyayı ele geçirip robotların android telefonlarını millete zorla satmasını sağlıyormuş düşünsenize :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir