Orta seviye HTC ceplere de Ultrapixel!

Şimdilik sadece amiral gemisi One'da yer alan bu özellik, yakında ucuz HTC'lere de gelecek!

HTC'den büyük müjde!

HTC'nin geçtiğimiz günlerde One modeliyle teknoloji dünyasına sunduğu görüntü canavarı Ultrapixel kamerası, çok yakında orta seviye HTC modellerine de gelebilir. Şirketten gelen açıklamalara göre, artık çift çekirdekli HTC cepler de Ultrapiksel teknolojisinden yararlanacak. HTC'nin İngiltere sorumlusu Phil Roberson da bu müjdeli haberi doğrulamış durumda.

HTC One ile görücüye çıkan Ultrapiksel teknolojisine sahip kamera, 4 megapiksel olmasına rağmen diğer kameralara oranla 3 kat daha fazla ışık ve dolayısıyla daha net fotoğraflara izin veriyor. Bu da cihazın düşük piksel sayısına rağmen, görüntü kalitesi anlamında iPhone 5, Sony Xperia Z ve Nokia Lumia 920 gibi cihazlara kafa tutmasını sağlıyor.

Ultrapixel kamera teknolojisinin yanı sıra, HTC'nin interneti daha kullanışlı ve keyifli hale getiren Blinkfeed özelliği de One dışındaki modellere gelmek üzere. Ceplerini Sense 5.0 veya Android Jelly Bean 4.2'ye yükselten kullanıcılar Blinkfeed'den yararlanabilecek.

HTC şimdilik bu özelliklere sahip ceplerin ne zaman çıkacağına dair bilgi vermedi. Ancak bundan sonra Blinkfeed ve Ultrapixel teknolojisinden yararlanmak için fahiş fiyatlar ödemenize gerek yok.

Okuyucu Yorumları