Orta seviye HTC ceplere de Ultrapixel!

Şimdilik sadece amiral gemisi One'da yer alan bu özellik, yakında ucuz HTC'lere de gelecek!

Orta seviye HTC ceplere de Ultrapixel!

HTC'nin geçtiğimiz günlerde One modeliyle teknoloji dünyasına sunduğu görüntü canavarı Ultrapixel kamerası, çok yakında orta seviye HTC modellerine de gelebilir. Şirketten gelen açıklamalara göre, artık çift çekirdekli HTC cepler de Ultrapiksel teknolojisinden yararlanacak. HTC'nin İngiltere sorumlusu Phil Roberson da bu müjdeli haberi doğrulamış durumda.

HTC One ile görücüye çıkan Ultrapiksel teknolojisine sahip kamera, 4 megapiksel olmasına rağmen diğer kameralara oranla 3 kat daha fazla ışık ve dolayısıyla daha net fotoğraflara izin veriyor. Bu da cihazın düşük piksel sayısına rağmen, görüntü kalitesi anlamında iPhone 5, Sony Xperia Z ve Nokia Lumia 920 gibi cihazlara kafa tutmasını sağlıyor.

Ultrapixel kamera teknolojisinin yanı sıra, HTC'nin interneti daha kullanışlı ve keyifli hale getiren Blinkfeed özelliği de One dışındaki modellere gelmek üzere. Ceplerini Sense 5.0 veya Android Jelly Bean 4.2'ye yükselten kullanıcılar Blinkfeed'den yararlanabilecek.

HTC şimdilik bu özelliklere sahip ceplerin ne zaman çıkacağına dair bilgi vermedi. Ancak bundan sonra Blinkfeed ve Ultrapixel teknolojisinden yararlanmak için fahiş fiyatlar ödemenize gerek yok.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Testi yapıldı.Nokiadan iyi değil yine bir işi adam gibi yapamadı htc.

@12 Mar 2013 18:52 Eğer fark ettiysen o testi yapan my nokia blog sitesiydi. Yani kesin bilgiler ve hangisinin daha iyi olduğunu anlamamız için tarafsız bir sitenin bu testi yapması gerekiyor. Şimdilik konuşmak için erken.

Htc'yi Seviyorum Ancak Desire X Kullanıcısı Olarak Htc'ye Bir O Kadarda Kızgınım. Bana Göre Güzel Telefonlar Çıkartıyor Ancak Destek Konusunda Çok Çok Zayıf Kalıyor. Piyasada HTC'nin Jelly Bean İşletim Sistemini Çalıştıracak Bir Çok Telefon Olmasına Rağmen Bir türlü Yeni Güncelleme Getirmiyor. Telefonlarının Hakkını Vermiyor. Elimdeki Telefon Çift Çekirdekli ve 768 Mb Ram'e Sahip Olmasına Rağmen Hala İCe Cream Sandwitch Sürümünü Kullanmaya Zorlanıyoruz. Neyse Konuya Gelelim Diyeceğim O ki HTC Daha Sistem Olarak Desteğini Tam Olarak Sağlayamazken Böyle Bir Hayalin Peşine Düşmek Çok Anlamsız.

Kamerası bence iyi düzeyde. Kamera yüzünden bir telefondan vaz geçiyorsanız DSLR alın daha iyi.

hemen alıcam

Ya lumia 920 ile yapılan kamera testleri ne bakın da öyle konuşun. Lumia 920 ezip. Geçti

Nokia telefonda değil ama kamera kısmında konusunda uzman...

@13 Mar 2013 06:50 Nokia camera konusunda uzman falan degil Carl Zeiss uzman olan Nokia onlarin merceklerini kullaniyor onun icin iyi kameralari.

kamerası gece çekikiminde beklenilenim gerisinde kaldı.lumia 920 htc one camere yazın ünlü video paylaşım sitesinden izleyin anlarsınız..

söz konusu telefon, bir fotoğraf makinası değil Nokia bir zamanlar saçma sapan telefonları kazık fiyatlara millete kakalayan firma ayrıca bi kaç saniyelik alakasız ne olduğu belli olmayan bi video gören saldıray oluyo nokiayı hala teknoloji öncüsü gösterecek varsa bu şaşılacak bi iştir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir