Örümcek Adam'ın gerçek olması mümkün değil...

Bilim, Örümcek Adam'ın gerçek olup olamayacağı sorusuna kesin cevabı verdi!

Örümcek Adam'ın gerçek olması mümkün değil...

Her ne kadar pek çok kişinin çocukluk hayallerini yıkıyor olsalar da, bilim adamları gerçek bir Örümcek Adam'ın, en azından bir miktar teknik yardım olmadan var olamayacağını ortaya koydular.

University of Cambridge araştırmacıları, duvarda yürüme işleminin bir kertenkeleden daha büyük herhangi bir hayvan için mümkün olmadığına karar vermiş durumdalar. Bunun sebebi ise, daha büyük hayvanların kendilerini duvarda tutabilmek için çok daha büyük el ve ayaklara sahip olmalarının gerekmesi. Eğer insanlar yerçekimine bu şekilde karşı koymak istiyorlarsa, vücutlarının yüzde 40'ının yapışkan bloklar ile donatılmış olması gerekiyor.

Ancak tamamen umutsuzluğa kapılmak da doğru gözükmüyor. Bulguların gösterdiğine göre, daha büyük hayvanlar genellik bu sorunun çözümünü çok daha yapışkan parçalarda bulmuş durumda. Bu da şu anda pratik olmayan büyük ancak esnek sentetik yapışkanlar önerisini sunmakta. Asla gerçek bir Peter Parker ortaya çıkmayabilir ancak kendisinin neden var olamayacağını gösteren araştırmaların bazı teknolojik atılımlara sebep olması mümkün...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

bu materyalist ve darwinci zihniyetle yürüyen hayal gücü çok yüksek olan bilim adamlarına ders olsun !!! unuttukları çok önemli bir şey var oda doğanın gücü ve dengesi :)))

@20 Ocak 2016 00:26 Senin Unuttugunda!Allah (C.c) İzni Ve Hukumdarligi...

@20 Ocak 2016 00:26 ...Allah bu şekilde yaratmış..değiştirilmesi mümkün değildir...değiştirebilecek yeteneklere sahip olacak hiç bir varlık yoktur. Allaha şükür biz darvinci ve benzerleri değiliz....

Ya bilim adamları işsiz mi gerçekten yoksa dalga mı geçiyorlar?Ulan bu film de bir insanın zihninden üretildi ve bunun nasıl olacağını bulmak ölümsüzlüğü bulmak gibi bir şey.Zamanında da bilim adamları hayatın "gerçekten matrix" olma ihtimalini araştırıyorlardı.Gerçekten çok yazık.Herhalde çok çalışmaktan artık kafayı yakmışlar.Ulan neden insan zihninden çıkan saçma bir şeye inanıp araştırırsın ki?O zaman git Superman-Batman'ı felan da araştır da onlar küsmesin sana.Belki gerçekten uçabilirsin:)

@20 Ocak 2016 03:13 Şuan dünyada halihazırda olan herşey, bir zamanlar birilerinin zihninden çıkanın sonuna kadar peşine gitmesinden ötürü olmuştur.

@20 Ocak 2016 03:13 evrenin bilgisayar olma olasılığı yüksekplancın evren teorisine göre 3 ışık yılı çapındaki bölge 1 byte veri muhafaza ediyor bunun anlamı evrenin devasa bir sabit disk olduğu ve dini kaynaklarda da bunu destekler yani matrix teorisi hiç te saçma falan değil Unutma ki şu an kullandığın herşey bir zamanlar hayaldi cep telefonu falan star trek serileri ile öne çıktı

@20 Ocak 2016 03:13 Bu kafayla baksaydık ne bilgisayar icad edilirdi ne denizaltı ne de uçak. Hayal gücü ve imkansızı zorlaması sayesinde icad edildi hepsi.

@20 Ocak 2016 03:13 Bilim insanlarının işidir bu,araştırmak.Senin,benim yaptığımız gibi 'hadi lan ordan böyle şey olur mu?' kafasında değil adamlar.Olabilecek tüm ihtimalleri değerlendiriyorlar.Ayrıca zaman ilerliyor,teknoloji gelişiyor.İmkansız dediğimiz şeyler gerçekleşebilir ama önce inanmak gerekiyor ve eğer gerçekleşirlerse savaş malzemesi olarak kullanılmamaları gerekiyor.

Zekası düşük bir insanın bilim insanlarını eleştirmesi...

peki fışkırtabiliyor muyuz?

bunu anlamaları için lise mezuniyeti bile fazla iken, birde bilim adamı olarak mı çalışmışlar. diplomayı hangi kasap vermiş bunlara. İş bıraksınlar bi zahmet.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir