OS X'ten Windows'a transfer!

Apple OS X kullanıcılarının keyfini çıkardığı bu özelliği Windows'a getirmek, bu araçla çok kolay!

  • Zeynel A. Öztürk
OS X işlevini Windows'a getirin!

OS X'in uygulamaları hızla çalıştırmanıza izin veren LaunchPad'i, kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Aynı işleve Windows'ta da sahip olmak isterseniz, iyi bir seçeneğiniz var.

WinLaunch'u yükledikten sonra onu şu kısayollardan biriyle çalışacak hale getirmeniz mümkün: Farenizi ekranın belirli bir kenarına sürüklemek, farenin orta tuşuna tıklamak, Shift+Tab klavye kısayolu (varsayılan kısayol). Launcher'ı çağırdığınızda masaüstünüz kararıyor ve Launchpad benzeri bir uygulama ızgarası ekrana geliyor. Uygulama simgelerinizi aynı Launchpad'de olduğu gibi farklı sayfalara ayırmanız, onları birbirlerinin üzerine sürükleyerek klasörler oluşturmanız mümkün.

Uygulamayı ilk çalıştırdığınızda uygulama simgeleriniz otomatik olarak gösterilmediğinden WinLaunch'u yapılandırmak için bir miktar zaman harcamanız gerekiyor. Bu işi tamamladıktan sonra aracı akıcı bir biçimde, aynı Apple'ın Launchpad'i gibi kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

İndirin: WinLaunch

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Bu mu kullanım kolaylığı beynim yandı

sıkı bir OS X kullanıcısı olarak bu absürd programlara sadece gülüyoruz :)

@06 Ağu 2013 13:48 sıkı birer windows kullanıcısı olarak bizde gülüyoruz :))

@06 Ağu 2013 16:04 Sıkı bir linux kullanıcısı olarak hepinize gülüyoruz.

bunu kurdukta nerede mac lerdekı toucpad windowsta once macsx ıle aynı seviyeye getırsınler toucpad kullanım seklını

osx neki ilk defa duydum adını.ossssss

Bİ HALTA YARAMIYO. İNDİRİLEN DOSYA DA PORTATABLE VERSİYON. DANDİK YANİ. YÜKLEMEYİN DERİM GEREKSİZ

Mac bilgisayarlar da ki touchpad ile eş değer bir bilgisayar da örneğin Samsung Chronos 7 deki touchpad ile aynı. Konu Microsoft'un touchpad lere yeterli ilgiyi göstermemesi. Her şey Microsoft'a bağlı. Düzgün bir destek sunarsa. Piyasadaki touchpad ler ile mac bilgisayarlardaki kullanım kolaylığını geçebilir bile.

Launchy kullanıyorum

Gayet kullanışlı,konuda da belirtildiği gibi zaman harcanır ve gerekli ayarlar yapılırsa harika bir launcher,teşekkürler

çin iskencesi

Sen de yorum yaz