OS X Yosemite'in bu özelliği çok kalp kıracak

Apple'ın yeni işletim sistemi OS X Yosemite'in bu özelliği, pek çok Apple hayranının kalbini kıracak

  • Cem Şancı
Yosemite'in Bluetooth bağlantısı "çok acayip"

Apple, yeni nesil masaüstü işletim sistemi OS X 10.10 Yosemite'i heyecanla hazırlıyor ama çoğu kullanıcı Apple kadar heyecanlanmayabilir. Yosemite'in en göze çarpan özelliklerinden biri iOS cihazlarını OS X bilgisayarları ile otomatik olarak bağlayacak olan kablosuz bağlantı özelliği. Ancak burada bir sorun var çünkü Apple bu bağlantının sağlanabilmesi için telefonlarda son nesil Bluetooth bağlantının bulunmasını şart koşuyor. Bu da eski nesil iOS cihazların Yosemite'ın bu pratik özelliğinden faydalanamayacağı anlamına geliyor.

Apple, Yosemite'e eklediği kablosuz bağlantı özelliği Handoff'un çalışabilmesi için iOS cihazlarda Bluetooth 4.0 LE standardının olmasını şart koşuyor. Sonbaharda piyasaya çıkması beklenen yeni işletim sistemi, özellikle bu Handoff özelliği nedeniyle büyük ilgi topluyordu zira Apple kullanıcıları bir yandan masaüstü Apple bilgisayarlar kullanırken, bir yandan da mobil iOS cihazlar kullanıyorlar ve iki cihaz arasında bağlantı kurmak bazen son derece sancılı olabiliyor.

Handoff özelliği ile iOS cihazları ve Yosemite yüklü bilgisayarlar, birbirinin menziline girdiğinde birbirlerini otomatik olarak tanıyacak ve tek bir dokunuşla cihazları bağlamak mümkün olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Etkinikte bu özelliği "wifi" üzerinden bağlanarak yaptığını söyledi. Bluetooth lafı geçmedi ?

Keske eski nesil iPhonelar demek yerine model isinmleri yazilsaydi...

bencede bluetooth da nereden çıktı

iphone 4s ten beri bt 4.0 le var. yani ios 8 li tüm iphonelar bu özelliğe sahip. neyin kafası?

Apple bu ne yapsa eksik... bozuk...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play