Otomotiv sektörüne ışık tutan yazılım!

En iyi otomobillerin geliştirildiği yazılım, kazandığı bu önemli başarıyla dikkat çekti!

Dassault Systèmes, Kuzey Amerika'da yılın en başarılı otomotivlerinin seçildiği NACTOY Ödülleri'nde dikkatleri üzerine çekti. Finalistlerin hepsinin Dassault Systèmes'in CATIA yazılımıyla tasarlandığı açıklandı.

3D teknolojileri ve Ürün Yaşamdöngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde lider Dassault Systèmes, otomotiv sektörünün geleceğine de ışık tutuyor. Kuzey Amerika'da yılın en başarılı otomotivlerinin seçildiği NACTOY Ödülleri'ne (North American Car and Truck of the Year) damgasını vuranlardan olan Dassault Systèmes, finale kalan son altı otomobilin tasarımlarının CATIA yazılımının kullanılarak geliştirildiğini açıkladı. Dassault Systèmes'in CATIA tasarım yazılımı kullanılarak NACTOY 2012'de finale kalan modeller şu şekilde sıralanıyor: BMW X3, Honda CR-V, Land Rover Range Rover Evoque, Ford Focus, Hyundai Elantra ve Volkswagen Passat.

Dünyanın önde gelen araba ve kamyonet üreticileri, yaklaşık 30 yıldan bu yana CATIA, DELMIA, ENOVIA ve SIMULIA yazılımlarını da kapsayan Dassault Systèmes'in Ürün Yaşamdöngüsü (PLM) çözüm ve ürünlerine güveniyor. Günümüzde büyük araba imalatçılarının hemen hepsi Dassault Systèmes PLM çözümlerini kullanıyor ve bütün yeni araçların çoğunluğu CATIA kullanılarak geliştiriliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Catia, bu güne kadar kullandığım en iyi 3D tasarım yapabilen yazılım...
ayrıca animasyon modülündeki Render olayı her ne kadar Quadro ekran kartı istese de, render olayı da bir o kadar harika...

saygılarrr.r.r.rrr

Catia otomotiv sektörünün bir numaralı 3 boyutlu tasarım programı. Yerli üreticilerimiz dahil birçok firma Catia kullanıyor. Sadece karoser değil, döşeme ve hatta elektrik tesisatlarının tasarım ve montajı ile ilgili ayrı modülleri var.

Uçsuz bucaksız bir dünya. Bütün projelerimde birinci tercihimdir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play