Otonom Araç, Goodwood'un Yokuşunu Çıktı

Sürücüsüz araçlar, önemli bir başarıya daha imza attı ve Goodwood'un ünlü tepe tırmanışını başarıyla tamamladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Otonom Araç, Goodwood'un Yokuşunu Çıktı Sürücüsüz araçlar, önemli bir başarıya daha imza attı ve Goodwood'un ünlü tepe tırmanışını başarıyla tamamladı!

Otomobilleri gelecekte nelerin beklediğini merak ediyorsanız, henüz tamamlanan Goodwood Festival of Speed'e bakmanız yeterli. Roborace'in otonom aracı, Goodwood'un ünlü tepe tırmanışını başarıyla geçti.

Araçların 91 metre yükseldiği ve dar alanlardan geçtiği pisti turlamanın kolay olmadığını söylemeliyiz. Bununla birlikte Roborace'in girişimi başarıyla tamamlandı. Yarışa katılan diğer otonom araç için aynısını söylemek mümkün eğil. Siemens'in hazırladığı otonom Ford Mustang, festivalin kurucusu Richmond Dükünü taşıyordu. Araç parkuru tamamlasa da, bunu ancak güvenlik sürücüsünün yardımıyla yapabildi. Aracın saman balyalarına saplanmaması için sürücünün sıkça müdahalede bulunması gerekti.

Roborace ise yarış boyunca dikkatliydi ve yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere sık sık düzeltmelerde bulundu. Sürücüsüz bir aracın yükseklik farkına aldırış etmediğini görmek, elbette ilginçti.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost