ÖTV binmeden video kamera alacaklara...

CHIP Online araştırdı: Şu anda satış fiyatına ÖTV binmemiş video kameraların tam listesi...

ÖTV binmeden almak isteyenlere...
Video kameralar: ÖTV onları da vuruyor...

Dijital kameralar da ÖTV kapsamına giriyor. Daha önce Özel Tüketim Vergisinin dijital kameraları da vuracağını buradan duyurmuştuk. Dijital kameralar da, 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 20'lik özel tüketim vergisi (ÖTV) kapsamına alındı.

Şu anda stoklara 1 Temmuz 2008 tarihinden önce girmiş ve zamdan etkilenmeyen kameralar satılmaya devam ediyor. Ancak elbette bu satış kısıtlı sayıda kamera için geçerli. Zira stoklar bittiğinde aynı model kameranın üzerine ÖTV zammı binince fiyatının birden arttığına şahit olacağız.

CHIP Online araştırdı ve şu anda üzerine ÖTV binmemiş olan dijital kameraları dört fiyat kategorisi altında topladı. Eğer bu aralar tatile gitmeden önce bir dijital kamera almak, ama ÖTV ödemeden almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmakta yarar var. Fiyat aralıklarına bakın, bütçenizi kontrol edin, modelinizi seçin ve tükenmeden alın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Her alanda ama her üründe ÖTV ye HAYIR !
Önceden yoktu deprem olunca ortaya çıktı,baktılar çok tatlı para getiriyor ve ÖTV alınan millet de tepkisiz,pısırık ve pasif ,hemen kalıcı hale getirdiler. Bir şişe koladan %20 ÖTV alınır mı ya!
Alınırsa ben cola mola almam daha iyi!
Sırf ÖTV ödememek için 0 araba bile almıyorum,ÖTV ödememek için elimden gelen herşeyi yapıyorum,hangi maldan alınıyor araştırdım,ihitiyacım dışından olanını almıyorum; yuh tam 206 üründe ÖTV var;Pısırık olmaya devam edelim biz,bakın elin adamı ne diyor;
Jean Baptiste Colbert "Vergileme sanatı, kazı bağırtmadan, ondan mümkün olduğu kadar fazla tüy almaktır".

Bu hükümetin alelade bir taktiği daha. Yok vergi açığı, yok iç borç faiz ödemeleri derken hergün yeni bir vergi icat etmek zorunda kalıyorlar. Ne yazık ki bu dolaylı vergilerin, kimden ve hangi gelir grubundan toplandığı belli. Bu kesimin hangi ürünleri ve hizmetleri satın aldığı tespit edilip, en yüksek vergi oranları bu kitle grubuna uygulanıyor.
Alışveriş yapmamak en doğrusu. Biraz da kendi taban kitlesine vergi formülü icat etsinler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir